Kultura

PODSUMOWANIE AKCJI #PO BURZY ORAZ DNI HDK PCK

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina gościła w dniu 9 grudnia ludzi, których nazwać można bohaterami nie tylko dlatego, że z wielkim poświęceniem nieśli pomoc mieszkańcom dotkniętych sierpniowym kataklizmem, ale i na co dzień wykazują się szlachetną postawą oddając najcenniejszy dar jakim jest krew, w ramach honorowego krwiodawstwa.

Gala była podsumowaniem działań akcji #Po Burzy organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, której zadaniem była pomoc osobom potrzebującym, dotkniętym sierpniową nawałnicą oraz prowadzonymi działaniami honorowego krwiodawstwa w województwie pomorskim.

Słowo wstępne wygłosiła i gości powitała Marzena Dobrowolska – prezes Pomorskiego Oddziału Okręgowego, natomiast sprawozdanie z akcji #Po burzy przedstawiła Kamila Żuk – dyrektor Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK. Uroczystość była też okazją do podziękowań dla władz pomorskiego oddziału PCK za wzorową współpracę i szybką dystrybucję napływających darów dla osób najbardziej potrzebujących. Dyplomy podziękowania wręczyli Prezes Rady Rejonowej PCK w Kościerzynie Jadwiga Zwara, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie bryg. Tomasz Klinkosz i Prezes Klubu HDK PCK w KP PSP w Kościerzynie mł. kpt. Radosław Zwara.

Wśród bohaterów nasi

Wśród uczestników uroczystej gali nie zabrakło mieszkańców powiatu kartuskiego i kościerskiego, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej po sierpniowej nawałnicy oraz zasłużonych honorowych dawców krwi. Odznakę honorową PCK I stopnia otrzymał Jarosław Paczoska – prezes Zarządu Rejonowego PCK w Kartuzach. Natomiast honorową odznakę „Zasłużony Krwiodawca Pomorza” otrzymał Roman Gojtowski z klubu HDK przy PSP w Kartuzach. Nagrodę otrzymali też pełnoletni uczniowie Technikum nr 1 w Kartuzach, którzy zajęli I miejsce wśród szkół w województwa pomorskiego w ilości oddanej krwi na szkołę, oraz II miejsce w kategorii najwyższego wskaźnika oddanej krwi. W ciągu roku uczniowie tej szkoły oddali prawie 105 litrów krwi.

BM

Komentarze