Szkolnictwo Wokół nas

PODSUMOWANIE ROKU PEŁNEGO SUKCESÓW

W czwartek 7 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego podsumowująca tegoroczny program Szkolny Klub Sportowy w województwie pomorskim. Wręczono też nagrody w konkursie „Aktywni razem z programem SKS”.

Na Pomorzu program odniósł spektakularny sukces. W 2017 r. w ramach programu Szkolny Klub Sportowy SKS powstało tu aż 900 klubów, w których uprawianych jest 60 dyscyplin sportowych.

Program rządowy wspierany przez samorządy

Rządowy program Szkolny Klub Sportowy na Pomorzu jest realizowany w sposób wzorowy. Dzieje się tak dzięki współpracy z samorządami. Marszałek województwa pomorskiego wsparł działania Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.

– Chodzi głównie o aktywizację młodzieży na terenach wiejskich i w małych miastach, młodzieży, która nie jest objęta profesjonalnym szkoleniem sportowym. Poza tym samorządy dysponują bogatą infrastruktura sportową. Chodzi o to, by dzieci i ich rodzicie mogli z niej korzystać, by nie stała ona nieużywana.

Aktywni razem z programem SKS

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy ogłosił konkurs dla pomorskich szkół na krótki film prezentujący zajęcia SKS. Nagrodzonych zostało siedem szkół, które prowadzą zajęcia w ramach SKS. Przedstawiciele tych szkół odebrali nagrody z rąk marszałka województwa.

– Program Szkolny Klub Sportowy to rozwinięcie sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych – powiedział prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Dariusz Męczykowski – W Gdańsku, jak i w całym województwie pomorskim, przyzwyczaja się dzieci do aktywności fizycznej.

D. Tryzna

Komentarze