Wokół nas

Podsumowanie roku w świątecznej atmosferze

Tradycją powiatu kartuskiego są świąteczno-noworoczne spotkania samorządowców. Oprócz przedstawicieli powiatu i wszystkich jego gmin aby podsumować mijający rok i złożyć życzenia na nadchodzący przybywają przedstawiciele Kościoła, instytucji i służb.

Do hotelu „Pod Orłem” zaprosili uczestników spotkania starosta, Janina Kwiecień i burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. Odświętną atmosferę zapewnił Vox Cordis koncertem kolęd i pieśni świątecznych.

                                                

Podsumowania i życzenia

– Ten rok należy zaliczyć do udanych. Bardzo wiele się działo. Nie wszystko co zaplanowaliśmy, się udało – powiedziała starosta Janina Kwiecień – ale nasze mamy sporo sukcesów. Dzięki wsparciu innych osób: Rady Powiatu, pracowników jednostek i wydziałów, organizacji pozarządowych. Ogromnie im za ich pracę i za podejmowane decyzje dziękuję.

Drugi z gospodarzy spotkania burmistrz M. G. Gołuński również dobrze ocenia miniony rok.

– To, że spotykamy się jako samorządy świadczy, że nasza współpraca idzie w dobrą stronę. Ten rok, jako samorząd, kończymy bardzo pozytywnie. Uzyskaliśmy sporo środków finansowych, w granicach 53 mln zł,  dzięki którym miasto będące siedzibą powiatu zmieni swe oblicze. Chciałbym też przeprosić za uciążliwości związane z remontami ulic, dróg czy parkingów – następnie przeszedł do życzeń – Na ten nowy rok życzę, byśmy przeżyli go w zdrowiu, pomyślności, rozwoju gospodarczym i w spokoju, zwłaszcza politycznym.

Komentarze