Wokół nas

Podziękowano tym, dzięki którym gmina bryluje w rankingach

Po raz drugi w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się Kartuska Gala Sportu. Przybyli zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi, którym wręczono listy gratulacyjne, podziękowania i upominki od władz gminy. Wyróżnienia wręczali burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz przewodniczący Rady Miasta, oraz szef sekcji zapaśniczej, Andrzej Pryczkowski.

Jest za co dziękować. Burmistrz ogłosił, że w 2016 roku gmina Kartuzy zajęła czwarte miejsce w województwie w rankingu sportu młodzieżowego, który prowadzi Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– Ten wynik odzwierciedla ogromny wkład wielu działaczy, trenerów i zawodników, ich wielką pracę, by osiągnąć wyniki – powiedział.

 

Nie tylko władze

Podziękowania dla zawodników przekazała też, ustami przewodniczącego Dariusza Zelewskiego, Kartuska Rada Sportu. Mówca podkreślił wieloaspektowość gminnego sportu. Z jednej strony w gminie jest wielu reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach, z drugiej rozwija się tu sport masowy, rozpoczynający się już w szkołach, a nawet jeszcze wcześniej.

 

Materialny wymiar wdzięczności

Dziękowano nie tylko uhonorowanym. Na dobrej atmosferze skorzystają wszyscy, bo nie tylko zaplanowano wiele sportowych inwestycji, a także gmina przewidziała poważne zwiększenie dotacji dla klubów sportowych. Kiedy w minionym roku było to 800 tys. zł, w 2017 r. kluby dostaną 900 tys. zł.

 

Sportowcy promują

Gmina inwestuje w sport, a sportowcy promują gminę. Na potkaniu zaprezentowano nową koszulkę Cartusii. Na błękitnym tle umieszczono na niej polskiego Orła, a po jego obu stronach logo klubu i herb Kartuz. Napis „Mój klub, Moje miasto, Moja ojczyzna” jest słownym podkreśleniem przekazu niesionego przez obraz.

Komentarze