Gmina Żukowo

POKAZALI, CO MAJĄ NAJLEPSZE

Na początku października przez cztery dni przedsiębiorcy z partnerskiej gminy Wendelstein poznawali ofertę żukowskich firm i przedsiębiorstw. Pokazano im to co najlepsze. Wśród nich były Makurat Invest i Auto Miras – firmy należące do Mirosława Makurata.

Głównym celem wizyty przedstawicieli biznesu z Niemiec było zapoznanie szeroko rozumianego sektora gospodarczego gminy Żukowo. Służyć temu miała wizyta w firmach, które są niejako wizytówką gminy w poszczególnych branżach.

Biznesowy szlak rozpoczęto od wizyty na Osiedlu Złota Reneta wizytówce firmy Makurat Invest.

Delegacja była zaskoczona stosowanymi tu technologiami i standardem wykończenia mieszkań. Można było usłyszeć, że taki poziom jest nawet w Niemczech, nie zawsze do osiągnięcia. Oglądając osiedle niemieccy przedsiębiorcy zachwycali się wystrojem wspólnych pomieszczeń w budynkach – korytarzy, klatek schodowych. Spodobał im się widoczny tu taki „niemiecki ornung”, ład, porządek, czystość.

– Gości zaskoczyły ceny mieszkań na naszym osiedlu. Kawalerka o powierzchni 60 m2 to u nas wydatek rzędu 250 tys. zł. W Niemczech taki lokal też kosztuje około ćwierć miliona… ale euro – informuje Aurelia Stencel, wiceprezes zarządu Makurat Invest.

Czytaj więcej w naszym wydaniu z dnia 17.10.2017r.

D.Tryzna

Komentarze