Gmina Przodkowo OSP Powiat kartuski

POMIECZYNO. DRUHOWIE PODSUMOWALI 2017

Tak władze jednostki oceniły wydarzenia minionego roku w jej życiu. Podsumowując go ochotnicy obradowali w atmosferze  radości z otrzymanego nowego wozu bojowego. Ale nie obeszło się też bez rozwiązywania bieżących problemów.

Było to ostatnie spotkanie w gminnym związku OSP. Na zaproszenie druhów do Pomieczyna przybył Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. mgr  Romuald Pituła, prezes zarządu Związku Powiatowego OSP RP Edmund Kwidziński oraz władze gminnego Związku OSP RP dh Jan Krause i dh Andrzej Lejk. Samorząd Przodkowa reprezentował wójt Andrzej Wyrzykowski i przewodniczący Rady Gminy Dariusz Toporek.

Podziękowali śpiewająco…

To, że było to rok dobry słychać było w wielu wypowiedziach. Wszystko za sprawą nowego długo oczekiwanego wozu bojowego średniej wielkości. Choć przyjechał do jednostki pod koniec i był hucznie powitany to widać było, że radość z tego prezentu jeszcze druhów nie opuściła. Na stojąco odśpiewali trzy razy oryginalne podziękowania dla tych wszystkich którzy przyczynili się do jego zakupu.

– Życzymy, życzymy i zdrowia i szczęści i błogosławieństwa… -niosło się po pomieczyńskiej strażnicy.

Dh Ireneusz Drążkowski zaznaczył, że dalsze podziękowania i oficjalne przyjęcie samochodu odbędzie się podczas tegorocznego Święta Floriana. Już zaprosił druhów i ich rodziny na strażacką grochówkę.

Stan jednostki

Sprawozdanie z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomieczynie przedstawił dh Leszek Merchel. Zgodnie z raportem jednostka liczy 71. członków zwyczajnych. Ponadto w jej strukturach funkcjonuje chłopięcy oraz dziewczęcy zespół Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obie drużyny liczą po 8 osób. Natomiast istniejące drużyny i zespoły odbyły łącznie 19 spotkań.

Druhowie jednostki uczestniczyli w ubiegłym roku 56 razy w działaniach ratowniczych, z czego 6 przypadków dotyczyło pożarów, natomiast pozostałe obejmowały tzw. likwidację zagrożeń miejscowych. Nie zanotowano alarmów fałszywych. Poza teren gminy strażacy z pomieczyńskiej OSP wyjeżdżali 17 razy.

DT

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 27.03.2018

Komentarze