Sponsorowane

POMOGĄ ZOSTAĆ GWIAZDĄ

Pomorska Szkoła Wokalno-Aktorska w Kartuzach powstała w kwietniu. 18 września uruchamia ona stacjonarne zajęcia w sześciu sekcjach: Musicalu, Wokalnej, Teatralnej, Aktorskiej, Tanecznej i Rytmiki.

Założycielem szkoły jest Marek Teterycz z Sitna znany z projektów takich jak Czarodzieje z Kaszub, Europejska Fundacja Promocji Kultury Wyspa Artystów, Studio Nagrań Ton, oraz sklep  PrezentyMuzyczne.pl. Szkoła organizowała dotąd warsztaty weekendowe i wakacyjne. Zajęcia stacjonarne to kolejny etap jej rozwoju.

Jest potrzeba

Szkoła odpowiada na duże zainteresowanie działaniami artystycznymi. Nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych.

– Podczas działań  realizowanych w zespole Czarodzieje z Kaszub, oraz warsztatów  dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Fundację Wyspa Artystów zauważyłem duże zainteresowanie zajęciami artystycznymi szczególnie w kierunkach aktorskich. Część dzieci z okolic Żukowa i Kartuz uczęszcza na takie zajęcia do Gdańska i Gdyni co jest dużym obciążeniem organizacyjnym  i logistycznym dla dzieci jak i rodziców – mówi Marek Tetrycz – Na naszych zajęciach pracujemy nad poznaniem i wyrażaniem siebie, nad pokonaniem tremy przed wystąpieniami publicznymi, a także warsztatem aktorskim, tanecznym i wokalnym.

Pod kierunkiem najlepszych

Zajęcia prowadzą fachowcy o najwyższych kwalifikacjach, czyli zawodowi aktorzy z teatrów Trójmiasta m.in. z Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura w  Gdańsku, oraz absolwenci szkół aktorskich i akademii muzycznych. Pod ich kierunkiem przez cały rok grupy będą przygotowywać przedstawienia musicalowe, teatralne i taneczne do których scenariusz  napiszą wspólnie z instruktorami. Działania te będą prezentowane na koniec roku szkolnego, a każdy z uczestników zajęć w sekcji wokalnej weźmie udział w uroczystym koncercie oraz nagra piosenkę w profesjonalnym studiu nagrań.

Oferta dla wszystkich

Na zajęcia mogą zapisać się osoby w każdym wieku. Dla najmłodszych w grupach 2-3 i 4-5 lat  prowadzone są zajęcia z rytmiki, dla dzieci i młodzieży – grupy wiekowe 6-10 oraz 11-15lat –  zajęcia w sekcjach: musicalu, teatralnej, tanecznej i wokalnej, a dla dorosłych – powyżej 16 lat – w sekcjach wokalnej i aktorskiej.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach na ul. 3Maja 14 od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-19.15 oraz w soboty w godz. 10-13 (sekcja aktorska dla dorosłych)

Informacje o szkole i zapisy dostępne są na stronie www.pswa.eu oraz pod numerem tel. 570 571 770.

Komentarze