Gmina Karsin Kultura Wokół nas

PONAD 3 TYSIĄCE WIERNYCH MODLIŁO SIĘ NA KALWARII

W ostatni weekend sierpnia w kościele św. Mikołaja i na Kalwarii Wielewskiej odbył się odpust. Miał on charakter szczególny. Była to bowiem pierwsza taka uroczystość po koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Pocieszenia.

Dwudniowe uroczystości rozpoczęły się w sobotę Drogą Krzyżową i wieczorną mszą świętą w kościele. W niedzielę rano po kolejnej mszy wierni przeszli na Kalwarię gdzie odbyła się główna celebra odpustowa. Liturgię sprawował ks. Wiesław Śmigiel – biskup sufragan diecezji pelplińskiej.

– Były tłumy. Nie liczymy frekwencji. Mamy tylko pobieżną orientację wynikającą z liczby rozdanych komunikantów. Wynika z niej, że na głównej mszy odpustowej było ponad 3 tysiące wiernych – powiedział nam ks. Jan Flisikowski proboszcz parafii św. Mikołaja.

Pociecha, której potrzebujemy

W wygłoszonej homilii ksiądz biskup mówił o pociesze, której każdy człowiek oczekuje, której źródłem jest Jezus, a szafarką Jego Matka. Zwłaszcza dziś po kataklizmie, który zniweczył efekty pracy wielu pokoleń, taka pociecha jest nam szczególnie potrzebna. Biskup apelował też o solidarność w obliczu klęski i zaznaczył, że zsyłane przez Boga próby powinny być dla nas czasem budowania jedności, a nie czasem licytowania się, kto wcześniej zaczął pomagać i kto więcej pomógł.

MW

Komentarze