Wokół nas

Ponad 30 inwestycji wartych 25 mln złotych dla osiedla Tysiąclecia – Kartuska

Po ponad roku przygotowań i analiz, urzędnicy wraz z mieszkańcami przygotowali Gminny Program Rewitalizacji Miasta. Dotyczy on aż 30 inwestycji, które mają zmienić oblicze osiedla Tysiąclecia – Kartuska.

 

Ostatnie spotkanie konsultacyjne w tej sprawie odbyło się 9 stycznia w sali L. Szopińskiego w Kościerzynie. To była okazja do zgłoszenia ostatnich poprawek i propozycji zadań, które mają być realizowane do 2025 roku.

Zaangażowanie mieszkańców

Mieszkańcy najbardziej ucieszyli się z planów remontu chodników i ulic oraz budowy nowych ciągów komunikacyjnych i parkingów. – To osiedle ma już 50 lat i potrzebuje naprawdę wielu zmian – mówiła na spotkaniu jedna z mieszkanek, pani Kazimiera. Uczestnicy zwracali również uwagę na wiele niepokojących zjawisk społecznych. – Zminimalizowałby je na pewno monitoring w wielu punktach naszego osiedla – podkreślał Jerzy Bławat.

Planowane inwestycje

Planowane inwestycje i źródła ich finansowania przedstawili urzędnicy z kościerskiego magistratu. Część zadań na sumę 12 mln złotych ma być zrealizowana z unijnych środków Regionalnego Programu Operacyjnego. – Wśród nich jest m.in. monitoring, a także utworzenie Kościerskiego Centrum Integracji Społecznej czy remonty części budynków wspólnot mieszkaniowych – wymieniała Ewa Chmielecka z Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta.

                                                                                                                                             acd

Komentarze