Gmina Karsin Powiat kościerski Wokół nas

PONAD 300 UCZESTNIKÓW ZLOTU WE WIELU

Z roku na rok rośnie liczba uczestników Uczestniczących w karsińskim Rajdzie Weteranów Szos. W tym roku było to już ponad 300 pojazdów – o setkę więcej niż przed rokiem.

Organizatorzy imprezy współpracują z wieloma klubami miłośników starych pojazdów. Dzięki temu liczba uczestników rajdu rośnie tak dynamicznie.

Jak twierdzą organizatorzy w tym roku zostało zgłoszonych 168 motocykli, 86 samochodów i ponad 50 motorowerów. W sumie uczestników zlotu było ponad 300. Natomiast liczba zarejestrowanych osób była jeszcze większa, ponieważ zdarzało się, że do jednego pojazdu rejestrowało się kilka osób. A było to potrzebne, gdyż każda z zarejestrowanych osób otrzymywała talon na posiłek.

– Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Przygotowaliśmy dla uczestników 300 naklejek. Niestety zabrakło ich – mówią podekscytowane panie z „kancelarii” zlotu.

– Na dzisiejszym zlocie pojawił się nowy klub z Bytowa – dodaje organizator imprezy Robert Bal – a wśród uczestników przeważają motocykliści. Część z nich to nasi członkowie, którzy zaczynali od motorowerów, a teraz przesiedli się na cięższe maszyny, czyli wszystko idzie w dobrym kierunku – dodaje organizator Robert Bal.

Wyróżniono pojazdy…

Rajd to nie tylko przejazd z Wiela do Karsina i z powrotem. To także oceny pojazdów i prowadzących. Oficjalnie ocenia je komisja, nieoficjalnie – licznie zgromadzona na trasie publiczność. Ale publiczność była stronnicza. Najwięcej oklasków zebrały pojazdy pamiętane z naszych dróg, a te zza „żelaznej kurtyny” cieszyły się nieco mniejszym zainteresowaniem.

W ocenach komisji były trzy „Odkrycia Rajdu”. W kategorii samochodów zaszczytny tytuł zdobyła Syrena Bosto należąca do Jacka Gutowskiego. Wśród motocyklów odkryciem był DKW RT 3 Macieja Myszki, a w kategorii motorowerów motorynka „Pony MZ” Marcina Pałubickiego. Nagrodę dostał też najstarszy pojazd rajdu – motocykl DKW 200 Luxus z 1929 r. należący do Andrzeja Mikołajczaka. Nagrodę Karsińskiego Klubu Weteranów Szos „Perła 2017” dla najpiękniejszego pojazdu zdobył Mercedes Pullmann Krzysztofa Kamińskiego.

…i ich właścicieli

Oceniano też właścicieli pojazdów i osoby im towarzyszące. Przyznano dwie nagrody za najciekawszy strój z epoki swojego pojazdu. W kategorii kobiet najbardziej stylowo ubrana była Hanna Czapiewska, a wśród panów strojem wyróżniał się Robert Synak.

A po przejeździe trasy w obie strony nastała wspólna zabawa. Nagrodzeni, ci dla których trofeów zabrakło i mieszkańcy Wiela bawili się do późna.

Niedługo zamieścimy więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

red.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze