Gmina Liniewo Inwestycje

POPRAWIŁA SIĘ DOSTĘPNOŚĆ KOMUNIKACYJNA MIESZKAŃCÓW

24 października oficjalnie otwarto po remoncie nawierzchni odcinek Drogi Wojewódzkiej „224” od Nowej Karczmy do zjazdu na Rogazy.

Wyremontowany odcinek ma ponad 4 km długości. Znaczna jego część leży na terenie gminy Liniewo. Stąd znaczenie tej inwestycji dla samorządu liniewskiego było bardzo duże. Od lat zabiegał o nią i kiedy okazało się, że w pierwszej wersji nie obejmuje ona położenia asfaltu na odcinku wsi Lubieszyn radni upoważnili wójta do działania w tej sprawie. Rozmowy z Zarządem Województwa i Dyrekcją Dróg Wojewódzkich przyniosły zmianę w założeniach inwestycji i dobrą wieść dla samorządu – „DW „224” będzie remontowana na całej długości przez gminę”.

Symboliczne otwarcie

Zadanie wykonywała firma Dromos z Kartuz. Zaplanowane terminy zostały dotrzymane i 24 października nastąpiło oficjalne otwarcie wyremontowanego odcinka. Uczestniczyli w nim Marszałek Ryszard Świlski, Dyrektor Grzegorz Stachowiak z ZDW, starosta Alicja Żurawska, radni powiatu i gminy oraz sołtysi.

– W imieniu mieszkańców gminy chciałbym na pana ręce złożyć serdeczne podziękowania dla całego Zarządu Województwa za zrozumienie naszych próśb i pomoc w poprawie dostępności komunikacyjnej mieszkańców gminy – dziękował Marszałkowi Świlskiemu wójt gminy Mirosław Warczak.

Wtórował mu sołtys Lubieszyna Lech Żakowski. Dla społeczności tej wsi naprawa nawierzchni arterii i jej poboczy to nie tylko poprawa bezpieczeństwa ale też estetyki. Stąd słowa sołtysa – nasza społeczność jest szczególnie wdzięczna za tą inwestycje – odzwierciedlają emocje mieszkańców.

W podobnym tonie wypowiadali się radni i inni uczestnicy uroczystości.

„Okno na świat”

DW „224” to dla gminy Liniewo nie tylko podstawowy szlak komunikacyjny do aglomeracji ale jak ujął to wójt „okno na świat”. Obok niej znajduje się obszar gospodarczy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Liniewie o dodatkowym statucie „Doliny Logistycznej”. Dlatego droga ta jest korytarzem do dalszego rozwoju gminy.

Pięknie o tym mówił ks. Grzegorz Flisikowski, który dokonał poświęcenia inwestycji.

– Niech ta droga łączy serca, ludzi działających na rzecz lokalnej wspólnoty. To dobry przykład jak powinny być prowadzone sprawy dla tej społeczności, sprawy w których ważna jest determinacja lidera – podkreślał duchowny.

O staraniach wójta o tą inwestycja, dochodzeniu do konsensusu mówił także Marszałek Świlski.

– Zarząd Województwa zajął się tą sprawą jakieś półtora roku temu. To, że udało się w końcu ją sfinalizować w takiej postaci to zasługa dobrych kontaktów z gminami przez które przebiega trasa oraz działań obecnego tu wójta gminy. Widzę teraz jak ta inwestycja była oczekiwana i cieszę się, że jest tak dobrze odbierana.

D. Tryzna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze