Gmina Kartuzy Gmina Sierakowice Szkolnictwo

PORA NA WYPOCZYNEK, CZYLI POCZĄTEK WAKACJI

Po dziesięciu długich miesiącach nadszedł tak wyczekiwany dzień – 23 czerwca niemal 310 tysięcy uczniów z całego województwa rozpoczęło wakacje. Uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych opuścili szkolne mury, by móc poświęcić kolejne dwa miesiące na wypoczynek i pracę

W piątek 23 czerwca we wszystkich szkołach regionu odbyły się tradycyjne akademie kończące rok szkolny. Na salach gimnastycznych tłumnie stawili się na galowo ubrani uczniowie, by odebrać świadectwa i rozpocząć wypoczynek. Jedynie absolwenci gimnazjów nie mogą jeszcze spać spokojnie – dwa najbliższe tygodnie to czas rekrutacji do szkół średnich.
Wśród czniów szczególnie nagrodzono tych, którzy osiągnęli średnią 4,75, lub wyższą. To właśnie oni mogą pochwalić się czerwonym paskiem na świadectwie. Poza tym wyróżniono uczniów mających szczególne osiągnięcia sportowe, naukowe czy też artystyczne oraz tych, którzy nie opuścili żadnego dnia nauki.

Specjalni goście w ,,jedynce”

Akademię z okazji zakończenia roku w SP nr.1 w Kartuzach zaszczycili swoją obecnością burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk.
Uroczystość składała się z dwóch części – rano odbyła się akademia dla najmłodszych uczniów, z klas I-III. Po niej odbyła się msza święta w kościele świętego Kazimierza, a potem swoje zakończenie mieli uczniowie klas IV-VI. To właśnie w ostatniej części uroczystości uczestniczyli Monika Kończyk i M. G. Gołuński.
Po tradycyjnych podziękowaniach złożonych przez dyrektora wszystkim współpracownikom, rodzicom oraz uczniom nadszedł czas na wręczenie dyplomów najlepszym uczniom. Najwyższe średnie osiągnęli Oliwia Kostewicz i Paweł Kociński. Po nich wyczytano pozostałych uczniów, których średnia była wyższa bądź równa 4,75. Wszystkim wyróżnionym pogratulowała Monika Kończyk. Podziękowała ona również wszystkim nauczycielom, za wysiłek włożony w kształcenie młodych ludzi i administracji szkoły za pracę, dzięki której placówka może funkcjonować.

Redakcja

Czytaj więcej w naszym nowym wydaniu z 27.06.2017.

Komentarze