Wokół nas

Postępują prace dotyczące węzła integracyjnego i dworca

W Somoninie, wzorem innych samorządów, powstać ma węzeł integracyjny, związany w tym wypadku z przejęciem dworca kolejowego przez samorząd. Jak zapewnia wójt Marian Kryszewski, działania w tym kierunku postępują.

 

Wójt Somonina Marian Kryszewski podkreśla, że zasadniczym celem budowy węzła integracyjnego na linii Gdynia Główna – Kościerzyna jest podniesienie jakości usług transportowych. Ważne jest również to, aby zwiększyć ilość pasażerów, korzystających z komunikacji kolejowej. Gmina Somonino przystąpiła do już rozmów z PKP.

 

Rzetelnie realizowane zadanie

-Mogę powiedzieć, że w styczniu przejęliśmy od PKP dwie działki. W międzyczasie została również wydzielona część dworca, a także część nieruchomości wokół. W skład tej działki wchodzi chociażby obecna linia pasażerka oraz część terenu „Izobudu” – mówi wójt Marian Kryszewski. Gmina Somonino już we wczesnym etapie przedsięwzięcia postanowiła wyjaśnić wszystkie wątpliwości własnościowe. Włodarz zaznacza, że nie wszystkie samorządy podeszły do sprawy w ten sposób. Podpisana została również umowa na realizację wydzielonej części dworca. Trwają w związku z tym dwa konieczne postępowania, dotyczące pozwoleń na budowę – od starostwa, a także od wojewody.

SONY DSC

dworzec-somonino-3

dworzec-somonino-4

Komentarze