Wokół nas

Poświęcenie samochodu i wigilia druhów.

17 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego do OSP Banino. W uroczystości oprócz druhów z miejscowej jednostki brali udział także delegacje Gminnego Związku OSP,  przedstawiciele władz powiatowych i wojewódzkich OSP oraz włodarze samorządu gminy Żukowo.

Nowy samochód trafił do  jednostki już na początku listopada. Zajechał późnym wieczorem, a mimo to strażacy przygotowali dużą fetę na jego powitanie. W ten sposób pokazali swoją radość z faktu, że długo wyczekiwany nowy wóz bojowy wreszcie trafił do jednostki.

 

Jak każe tradycja.

17 grudnia Iveco oficjalnie w uroczystej ceremonii zostało przyjęte na stan jednostki.

Banińscy rycerze św. Floriana zaczęli od mszy, którą poprowadził ksiądz proboszcz dr Daniel Knapiński. Następnie jej uczestnicy w asyście Strażackiej Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych  zaprzyjaźnionych jednostek, przemaszerowali na plan przed strażnicą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Z rąk komendanta gminnego OSP i prezesa jednostki druha Daniela Hinza załoga wozu otrzymała kluczyki. Następnie ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia nowego nabytku.

Uroczystość zakończyła wspólna wigilia.

Nowy samochód ratowniczo gaśniczy to EuroCargo na podwoziu Iveco z napędem 4×4, zastąpił on Jelcza 004, który przez kilkadziesiąt lat służył w tej jednostce.

Zakup samochodu był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu samorządu Zukowskiego i pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego oraz Komendy Wojewódzkiej OSP i PSP.

Komentarze