Gmina Kartuzy Gmina Somonino Gmina Żukowo Kultura Zapowiedzi

NIE MOŻE CIEBIE TU ZABRAKNĄĆ !

Zarząd Powiatu Kartuskiego oraz Burmistrz Kartuz zapraszają na obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w dniach 9 – 11 listopada w Kartuzach.

Obchody rozpoczną się w czwartek 9 listopada o godz. 17.30 Koncertem „Ze śpiewem na ustach” – wieczór pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach, ul. Majkowskiego 5

Kolejnego dnia 10 listopada od godz. 10.00 odbywać się będzie gra miejska w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach, ul. Kościerska 1 (zgłoszenia w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, ul. Słoneczna 3). Tego dnia Muzeum Kaszubskie będzie miało swój Dzień Otwarty do godz. 16:00. O godz. 12:00 zaplanowano zakończenie gry miejskiej.

W sobotę 11 listopada uroczystości rozpoczną się o godz. 9.10 wymarszem z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej sprzed budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. O godz. 9.30 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny w Kolegiacie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Boskiej Królowej Korony Polskiej – okolicznościowa modlitwa, wystąpienie Starosty Kartuskiego, składanie kwiatów. Następnie o godz. 11.15 odbędzie się Happening Patriotyczny no 9 „Jak Fenix” w Parku Solidarności przy ul. Wzgórze Wolności z gorącą grochówką. O godz. 17:00 z okazji Dnia Niepodległości odbędzie się koncert w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich oraz Dariusza Pietrzykowskiego w Kartuskim Centrum Kultury, ul. Klasztorna 1. Koncert będzie składał się z dwóch części: I – W hołdzie Niepodległej, II – Viva L’Ilatlia. Dla wszystkich uczestników koncertu organizatorzy przygotowali niespodziankę.

 

Żukowo

 

Na tegoroczne Gminne Obchody Święta Niepodległości zapraszają Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz ks. Krzysztof Sagan

Patriotyczną uroczystość rozpocznie się 11 listopada mszą św. w intencji Ojczyzny o godzinie 11:00 w kościele pw. WNMP w Żukowie. Po jej zakończeniu, nastąpi uroczysty przemarsz do kościoła św. Jana Chrzciciela.

Po przemówieniu Burmistrza i słowie ks. Krzysztofa Sagana swoje kwiaty złożą obecne delegacje.

O godz. 19:00 w kościele pw. WNMP w Żukowie odbędzie się koncert wokalno-instrumentalny zespołu ARTIS, który zabierze uczestników w podróż po muzyce i historii polskiej.

 

Chwaszczyno

 

Na Obchody Święta Niepodległości do Chwaszczyna zaprasza Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Sołectwo w Chwaszczynie, które odbędą się w dniu 11 listopada.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie o godz. 9:00. Po mszy odbędzie się wspólna modlitwa w intencji poległych za Ojczyzną oraz złożone zostaną kwiaty przy obelisku (centrum Chwaszczyna przy rondzie). O godz. 10:00 odbędzie się widowisko słowno-muzyczne w okazji Święta w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 16. Zaplanowano: „muzyczne drogi do niepodległości” czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, prezentacje utworów patriotycznych na skrzypcach, wystawę zdjęć „Miejsca Pamięci Narodowej – dziedzictwo regionalne, narodowe i europejskie”, krótki program artystyczny oraz słodki poczęstunek dla zebranych.
Somonino

 

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Koło Łowieckie „Łabędź” oraz parafia p.w. św. Trójcy i Wszystkich Świętych w Goręczynie zapraszają 12 listopada o godz. 17:00 na mszę św. Hubertowską. Pieśni i muzyka patriotyczna będzie dedykowana św. Hubertowi. W kościele parafialnym w Goręczynie przed publicznością wystąpi Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD pochodzący w Poznania. Zespół wystąpi pod kierownictwem artystycznym Radosława Jastaka.

Komentarze