Powiat kartuski

POWIAT KARTUSKI. NAGRODY STAROSTY KARTUSKIEGO.

Moc nagród w tegorocznej XVII edycji Perły Kaszub

Tegoroczna gala nagród powiatu kartuskiego była wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze nagród było więcej niż zwykle. Po drugie tak licznego grona przyjaciół powiatu jeszcze nie gościliśmy. Swoje piętno wycisnęła na niej nawałnica z sierpnia ub.

Uroczystość ubyła się w ub. piątek w Kartuskim Centrum Kultury. Udział w niej wzięli laureaci z lat ubiegłych, przedstawiciele organizacji społecznych, instytucji, urzędów, klubów sportowych działających na terenie powiatu. Liczni prezentowani byli samorządowcy: od burmistrzów, wójtów i przewodniczących rad po radnych. Ciepło powitany został nasz poseł Stanisław Lamczyk wraz z małżonką.


Na przyjaciół można liczyć…


Dopisali goście spoza powiatu. Jako pierwszą delegację powitano gości z Ukrainy z zaprzyjaźnionego powiatu śniatyńskiego i konsula Ukrainy w Gdańsku. Przybyli górale z powiatu tatrzańskiego ze starostą Piotrem Bąkiem na czele. Powitano również delegacje z powiatu łowickiego i poznańskiego.
– Cieszy mnie obecność was wszystkich. Naszych przyjaciół, z którymi współpracujemy od kilkunastu lat. To dobrze że jesteśmy tu dziś razem, aby nagrodzić naszych najlepszych mieszkańców – nasze perełki – podsumowała, witając wszystkich starosta Janina Kwiecień.
To ona i Wojciech Okrój dyrektor wydziału kultury starostwa poprowadzili galę.
Zanim wręczono pierwsze laury gospodyni uroczystości nawiązała do tragicznego wydarzenia z ubiegłego roku- nawałnicy sierpniowej i podziękowała przyjaciołom powiatu za ich pomoc finansową i duchową.

D. Tryzna

czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 13.02.2018r.

Komentarze