Powiat kartuski

POWIAT KARTUSKI. P. A „GRYF” Z NOWYM ROZKŁADEM

Od 1 kwietnia zmiany. I to nie Prima Aprilis

Nowy rozkład jazdy który obowiązuje w PKM oraz nadchodzący remont DW211 spowodowały, że nasz monopolista na rynku przewozów autobusowych dostosowuje również swój rozkład jazdy. Wśród ciekawostek jakie wprowadzi nowy rokad jest to, że na mniej obciążonych trasach kursować będą minibusy.

Firma P.A. „Gryf” informuje, że nowy rozkład jazdy to działania których celem jest dostosowanie się do najczęściej zgłaszanych sugestii pasażerów oraz zmian jakie zaszły u przewoźnika kolejowego.

Na linii 3 niektóre kursy z Kartuz zostaną skrócone tylko do Kameli, szczególnie w dni wolne od nauki szkolnej.

Na linii 4 (Kartuzy-Sierakowice) większość autobusów odjeżdżać będzie 5 minut szybciej, będzie także więcej kursów z dodatkowym zajazdem do Chmielna w dni powszednie w godzinach przedpołudniowych i wieczornych oraz w weekendy.

Na linii 7 (Sulęczyno-Kamienica Szlachecka-Kartuzy) uruchomiony został nowy kurs o godz. 19.30 z Kartuz. Niektóre kursy popołudniowe zostały opóźnione tak, by odjeżdżać po przyjazdach pociągów z Gdańska.

Większość kursów linii 801 z Gdańska zostało przyspieszonych, wybrane będą wykonywane z dodatkowym zajazdem do przystanku Dzierżążno Szpital. Nieznacznie ograniczono też kursy tej linii, szczególnie w dni powszednie wolne od nauki szkolnej.

W dni powszednie uruchomione zostaną dodatkowo nowe kursy z Kartuz o godz. 19.20 i 20.50 oraz o 20.05 z Kamienicy Królewskiej.

-Wszystkie te zmiany wynikają z konieczności dostosowania kursów do trudności jakie na pewno pojawią się w związku z nadchodzącym remontem odcinka Kartuzy- Mojusz na DW211. Chcemy po prostu być punktualni.- tłumaczy się firma

Oprócz korekt ważne zmiany

Nowy rozkład jazdy najważniejsze zmiany wprowadza odnośnie kursów 4, 3, 801, 810 i linii 806 (Kartuzy-Żukowo-Babi Dół-Żukowo-Kartuzy), na której wszystkie kursy sobotnie zostaną zlikwidowane ze względu na zerowe zainteresowanie pasażerów.

Na wybranych trasach które jak wynika z danych firmy są mniej obciążone będą teraz jeździć minibusy. Ich kursy zostaną specjalnie oznaczone w rozkładach jazdy „Gryfa”

D. Tryzna

Komentarze