Wokół nas

Powiat kartuski. Spotkanie niewidomych

 

Rekreacja na sportowo – Powitanie lata 2017

                                                 

12 lipca Zarząd Powiatowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach zorganizował spotkanie integracyjne dla członków koła ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. W spotkaniu uczestniczyło około 86 osób.

 

Jak co roku spotkanie odbyło się w malowniczo położonym pensjonacie „u Stolema” w Ostrzycach. Doskonale przygotowany kompleks sportowy oraz profesjonalne podejście do zagadnienia bezpieczeństwa to wielkie atuty tego miejsca.
Spotkanie rozpoczęło się krótkim powitaniem wszystkich uczestników. Niemalże od razu po nim rozpoczęły się gry i zabawy sportowe. Liczba atrakcji przygotowanych przez organizatorów sprawiło, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

,,Rywalizacja na wesoło”

 

Nie zabrakło wielu konkursów sprawnościowych, quizów i zagadek. Oczywiście, wszystko to dostosowane było do możliwości osób starszych i niepełnosprawnych. W międzyczasie ciepłe i zimne napoje, słodki poczęstunek oraz kończący spotkanie, smaczny obiad. Każdy znalazł coś dla siebie.

Wszyscy w geście triumfu mogli przekonać się jakie cuda sprawia zdrowa sportowa rywalizacja. Całe przedsięwzięcie jest tak planowane aby poprzez wspólną sportową zabawę, słabo widzący mieszkańcy powiatu kartuskiego w różnym wieku, mogli w sympatycznej atmosferze uczyć się walczyć z własnymi słabościami oraz rozwijać swoje umiejętności.

 

 

Nad. Krzysztof Trzeciecki/opr. KL

Komentarze