Gmina Kartuzy Powiat kartuski Samorząd

POWIAT KARTUSKI. WSPÓLNIE PRZY NOWOROCZNYCH ŻYCZENIACH

Po raz kolejny starostwo i gmina Kartuzy zorganizowały Noworoczne Spotkanie Samorządowe. Było ono okazją do podsumowania minionego roku, złożenia podziękowań i życzeń na Rok Nowy 2018. Zaproszeni goście nie zawiedli.

Do hotelu Pod Orłem na zaproszenie władz powiatu i gminy miejskiej Kartuzy przybyli politycy, radni, dyrektorzy wydziałów, szkół i instytucji działających w powiecie oraz szefowie służb mundurowych. Duchowieństwo reprezentowali m.in. proboszczowie dwóch kartuskich parafii: ks. dr Ryszard Różycki i ks. Piotr Krupiński.
Rozpoczynając spotkanie Mieczysław Wożniak przewodniczący Rady Powiatu szczególnie gorąco powitał Posłów RP: Henrykę Krzywonos-Strycharską, Stanisława Lamczyka i przedstawiciela Sejmiku Pomorskiego radnego Huberta Lewnę. Obecni byli wójtowie sześciu gmin i wielu przewodniczących rad z tych samorządów. Gmina Somonino miała swojego reprezentanta a „wielkim nieobecnym” spotkania co zauważyła starosta Janina Kwiecień była Stężyca.

Starosty recepta na sukces…

Później życzenia „dołożyła” jeszcze Janina Kwiecień.
– Pragnę podziękować wszystkim tym którzy przyłożyli się do tego, że ten kończący się rok 2017 można zaliczyć do dobrego roku. Mieliśmy dużo pracy, projektów i problemów z tym związanych, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich od radnych po pracowników magistratu udała się sprawy zamknąć. Najważniejsze, że starczyło pieniędzy na wszystko, wszystko zapłaciliśmy i jeszcze nam trochę zostało. To sukces – podsumowała starosta kartuski.

D. Tryzna

Czytaj więcej w naszym wydaniu papierowym z 3.01.2018.

Więcej zdjęć na naszym fanpage na Facebooku – kliknij tutaj.

Komentarze