Gmina Nowa Karczma

Powiat kościerski. IV Spartakiada Seniorów

Team z Nowego Barkoczyna potwierdził wysoką formę

Kiedy III Spartakiadę Seniorów wygrała reprezentacja Nowego Barkoczyna rywale zapowiedzieli intensywne ćwiczenia, aby dorównać mistrzom. Nie udało się! W tym roku również Nowy Barkoczyn trumfował.

Organizowana przez GOKSiR w Nowej Karczmie i koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Nowego Barkoczyna impreza tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. Po mszy na rozgrywki uczestnicy przenieśli się na halę sportową Zespołu Szkół w Nowej Karczmie.

Gorąca atmosfera

Gospodarzami spotkania byli tradycyjnie dyrektor GOKSiR-u Aleksandra Pelplińska i przewodniczacy koła PZERiI w Nowym Barkoczynie Edward Tocha. W rolę pomocników trenerów oraz sędziow wcielili się Grzegorz i Bartek – na co dzień nauczyciele wf. Do Nowej Karczmy drużyny przyjechały z własnymi kibicami. Doping był gorący, były nawet transparenty.

Goście

Wśród gości nie sposób było nie zauważyć starosty Alicji Żurawskiej, wójtów Grzegorza Piechowskiego z Kościerzyny i Andrzeja Pollaka z nowej Karczmy. Jak co roku przybył Marian Białkowski, przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI. Byli też księża na co dzień pracujący z seniorami.

Konkurencje

Oprócz tradycyjnych rozgrywek, spośród których najbardziej widowiskowy był „czołg”, czyli chodzenie 4-osobowych grup zawodników w „gąsienicy”, doszły nowe konkurencje rzut piłką ręczną na bramkę oraz podawanie piłeczek do tyłu. Ta ostatnia konkurencja – zdawałoby się tak prosta – okazała się jednak trudna. W pośpiechu zawodnicy gubili piłki, za co bezlitośnie naliczano punkty karne.

VIP-y też startowały

W tym roku w spartakiadzie wystąpiły tylko 4 drużyny – z Nowej Karczmy, gminy Kościerzyna, Skorzewa i Nowego Barkoczyna. Za to do niektórych rozgrywek włączyły się VIP-y. Najlepszymi rzytami na bramkę popisał się wójt Grzegorz Piechowski. Trudno się tamu zresztą dziwić, bo w młodości wójt grał w szczypiorniaka.

Wyniki

Nowy Barkoczyn po raz kolejny zdystansował rywali. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Nowej Karczmy, Wielkiego Klincza i Skorzewa.

Zawodnikom gratulował przewodniczący  Marian Białkowski.

– W imieniu Zarządu Okręgowego gratulują zwycięzcom: drużynie z Nowego Barkoczyna – powiedział – Gratuluje tez pozostałym. Dziękuję też panu wójtowi za pomoc w zorganizowaniu tej spartakiady. Jest to IV spartakiada i ja jestem tu po raz czwarty. Uczestniczę w każdej bo jest tu bardzo mila atmosfera. Życzę seniorom zdrowia i żebyśmy się spotkali w przyszłym roku na V Spartakiadzie Seniorów. W komplecie, dobrym zdrowiu i atmosferze takiej serdeczności.

Wójt Andrzej Pollak też gratulował zwycięzcom. Poinformował też zebranych o ciekawych archiwaliach dotyczących gminy.

– W naszych władzach są takie osoby, jak mój przedmówca, jak pan Zbyszek, który był nauczycielem wf i uczył wielu z obecnych. Pan Zbyszek robił przegląd swojego archiwum i ma wiele ciekawych zdjęc z lat 70. Nie było wtedy tak wspaniałej sali, jak ta, którą dysponujemy dzisiaj, ale imprezy były wtedy równie udane – powiedział wójt.

 

 

Komentarze