Powiat kościerski

POWIAT KOŚCIERSKI. JUBILEUSZOWA – XV EDYCJA MEDALU MATKI TERESY Z KALKUTY

W piątek, 12 stycznia br., odbyło się posiedzenie, powołanej Zarządzeniem Starosty Kościerskiego, Kapituły XV – Jubileuszowej Edycji Medalu Matki Teresy z Kalkuty.

Medal im. Matki Teresy z Kalkuty jest honorową nagrodą , przyznawaną od czternastu lat za wyróżniające się działania na rzecz osób niepełnosprawnych. W bieżącym roku przypada Jubileuszowa Edycja tej wyjątkowej uroczystości.

Zadaniem Kapituły był wybór Laureatów XV –Jubileuszowej Edycji Medalu Matki Teresy z Kalkuty. Kapituła dokonała wyboru spośród osób formalnych lub nieformalnych grup osób, dotychczas nienagradzanych Medalem. Priorytetem  było tu autentyczne, systematyczne i zaangażowane działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych na przestrzeni wielu lat.

Kapituła przyznała 5 Medali Jubileuszowych , 12 Wyróżnień Jubileuszowych oraz 6 Podziękowań Jubileuszowych.

Wszystkich nagrodzonych poznamy podczas uroczystości wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty, która odbędzie się 12 lutego br. o godz. 11:30 w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie. Wręczenie Medali poprzedzone zostanie Mszą Św. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, która odprawiona zostanie o godz. 10:00. W uroczystościach udział weźmie m.in. Biskup Pepliński Ryszard Kasyna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału zarówno  Mszy Św.,  jak i uroczystości wręczenia Medali w Hali Sportowej „Sokolnia”. Organizatorem uroczystości jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Powiatowa Społeczna Rada do Spraw osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie, Starostwo Powiatowe W Kościerzynie oraz Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu.

Red.

Komentarze