Gmina Kościerzyna Gmina Nowa Karczma Inwestycje Powiat kościerski

POWIAT KOŚCIERSKI. „SCHETYNÓWKI”

Dzięki rządowemu wsparciu będą możliwe inwestycje drogowe za 12,7 mln zł

Jak już informowaliśmy 3 drogi w powiecie kościerskim zostały zakwalifikowane do Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

W wyniku tegorocznej edycji programu w powiecie kościerskim zostanie rozbudowana droga o długości 2,6 km, a przebudowane będą 2 odcinki o łącznej długości 23,2 km. Inwestycje te będą warte 12,7 mln zł, z czego połowa zostanie dofinansowana w ramach programu.

Gmina Nowa Karczma

…zamierza przebudować drogę Lubań – Nowy Barkoczyn. Jest to połączenie drogi wojewódzkiej 221 z drogą powiatową. Inwestycja na długości 2,6 km będzie kosztować ponad 3,5 mln zł, 1,76 mln zł wyniesie jej dofinansowanie.

Powiat kościerski

Do programu zakwalifikowały się 2 inwestycje powiatowe. Projekt „Poprawa dostępności obszarów intensywnie użytkowanych rolniczo…” realizowany jest drugi rok. Tym razem starostwo zamierza poprawić parametry dróg powiatowych w gminach Stara Kiszewa i Nowa Karczma. Łącznie przebudowane zostanie ponad 9 km dróg. Koszt tej inwestycji oszacowano na 3,17 mln zł, z czego prawie 1,59 mln zł wyniesie dofinansowanie.

Drugą inwestycją powiatową będzie I etap przebudowy drogi Kościerzyna – Wdzydze Kiszewskie. Przebudowany ma być odcinek drogi o długości 14,1 km. Koszt prac oszacowano na prawie 6 mln zł, z czego niemal 3 mln zł dołoży wojewoda.

MW

Komentarze