Wokół nas

Powiat kościerski. XIII Powiatowy Dzień Seniora Podziękowania, nagrody i dużo dobrej zabawy

Seniorzy z 10 kół działających na terenie powiatu kościerskiego, spotkali się na wspólnym świętowaniu w hotelu Garczyn. Najpierw było dużo oficjałki, a później zabawa we własnym gronie.
O transport swoich seniorów zadbały gminy, stąd iście rekordowa frekwencja. Przyjechało 200 osób. Spotkanie uroczyście otworzył Zbigniew Stencel – przewodniczący oddziału PZEiR w Kościerzynie. Wśród gości znaleźli się Marian Biankowski – członek prezydium Zarządu Głównego i jednocześnie przewodniczący zarządu okręgowego PZEiR w Gdańsku wraz zastępcą Ludwikiem Knybą. Na sali znaleźli się radny sejmiku pomorskiego Dariusz Męczykowski, starostwa kościerski Alicja Żurawska, burmistrz Kościerzyny Michał Majewski wraz z przewodniczącą rady miasta, a także seniorką Teresą Preis. Do samorządowców dołączył również wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz Andrzej Pollak wójt gminy Nowa Karczma.

 Szanowni państwo, wszystkim chcę życzyć dzisiaj sympatycznego, miłego popołudnia i wieczoru. Niech ten czas będzie spędzony w wybornej atmosferze, nie tylko na rozmowach, ale również na tańcach. Jak mówił Kazimierz Szuta, to najlepsza forma rehabilitacji. A jeśli ktoś kiedyś widział tę rehabilitację taneczną, to wie, że wszystkie krzesła są puste a parkiet pełen. – mówił Zbigniew Stencel, zachęcając zebranych seniorów do zabawy.

Szczególne wyróżnienie
Po raz pierwszy w kościerskim okręgu PZEiRi przyznano specjalne wyróżnienie – Kazimierz Szuta otrzymał tytuł Honorowego Przewodniczącego z rąk Mariana Biankowskiego, przewodniczącego zarządu okręgowego w Gdańsku.
 Przez te wszystkie lata wiele miejsc udało nam się zobaczyć, poznać wiele historii. Wiele razem przeżyć. I to wszystko dzięki wam. Serdecznie za to dziękuję. Jednak chciałbym te szczególne podziękowania skierować do mojej żony Halinki, bo to ona wspierała mnie we wszystkich moich poczynaniach.- mówił odznaczony Kazimierz Szuta. Resztę czytaj w wydaniu papierowym. 

Komentarze