Powiat kościerski

POWIAT KOŚCIERSKI. XV JUBILEUSZOWA EDYCJA MEDALI MATKI TERESY Z KALKUTY.

Medale na jubileusz 15-lecia

Pięć Medali, dwanaście wyróżnień i sześć podziękowań wręczono podczas jubileuszowej XV edycji Medalu Matki Teresy z Kalkuty w Kościerzynie. Uroczystość była ukoronowaniem działań wielu anonimowych osób i instytucji, które angażują się na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

Gala wręczenia medali odbyła się jak co roku z okazji Światowego Dnia Chorego. 12 lutego Halę „Sokolnia” w Kościerzynie tłumnie wypełnili podopieczni wielu Domów Pomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz honorowi goście, w tym bp Ryszard Kasyna, senator Waldemar Bonkowski, poseł Hanna Zwiercan oraz samorządowcy z powiatu kościerskiego.

Uniwersalność celu

Uroczystość obfitowała w wiele wzruszających i podniosłych przemów i występów artystycznych. Rozpoczął ją występ osób niepełnosprawnych, którzy zaprezentowali swój talent taneczny i teatralny. Podsumowania 15 lat funkcjonowania nagrody dokonała starosta Alicja Żurawska, podkreślając, że jest to przede wszystkim inicjatywa Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. Przez ten czas łącznie wręczono 68 Medali, 6 medali specjalnych, 10 wyróżnień i 10 dyplomów uznania. – Mimo upływu lat nie upłynęła uniwersalność głównego celu konkursu, czyli wsparcia rozwoju inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych poprzez uhonorowanie osób, instytucji, organizacji, których działalność w tym zakresie w danym roku była najbardziej wyróżniająca się – mówiła Alicja Żurawska. Starosta życzyła osobom niepełnosprawnym, by na co dzień spotykali się z ludzką dobrocią i zrozumieniem.

ad

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 13.02.2018r.

Komentarze