Inwestycje OSP Powiat kościerski Rolnictwo Wokół nas

Powiat. Ponad 700 interwencji strażaków w ciągu 10 dni po katastrofie.

Strażacy-bohaterowie!

Ponad 700 interwencji w ciągu 10 ostatnich dni podjęli strażacy w powiecie kościerskim. To prawie 80% działań, które normalnie podejmują w ciągu całego roku. Strażacy po piątkowej nocy z 11 na 12 sierpnia pracowali przy udrażnianiu dróg i pasów energetycznych, dostarczali wodę, własnymi agregatami zasilali przepompownie i stacje hydroforowe. W pracę zaangażowanych było ponad 2 tysiące strażaków.

Strażacy już kończą swoją pracę w lasach. Teraz przejmą ją Lasy Państwowe i samorządy. Strażacy za to przystąpią do odbudowy swojego sprzętu. – My też musimy teraz odbudować nasz potencjał. Pilarki, ubrania ochronne, samochody, nie mówiąc już o zmęczeniu ludzi, którzy pracowali bez wytchnienia – wymienia komendant PSP Tomasz Klinkosz.

Pracowali na 100%

Zaangażowanych w usuwanie skutków nawałnicy było ponad 2.000 strażaków, głównie ochotników. – Pracowały też u nas ekipy strażaków PSP z całego województwa, a nawet spoza. Na naszym terenie pracowało sześć ekip drwali z PSP z województwa lubelskiego i 15 strażaków z wojskowej straży pożarnej – wymienia Tomasz Klinkosz. Strażacy w pierwszych dniach zajęli się udrażnianiem dróg wojewódzkich i powiatowych, potem dopiero gminnych i dróg prowadzących do poszczególnych posesji. Pomagali też pracownikom Energi, by mieszkańcy jak najwcześniej odzyskali zasilanie w energię elektryczną. – Ten tydzień był bardzo ciężki. Trudno jednak wyobrazić sobie lepsze towarzystwo niż miałem przez ten czas. Widziałem ludzi, którzy pracowali na ponad sto procent swoich ludzkich możliwości – podsumowuje bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

acd

Komentarze