Powiat kościerski

POWIAT. UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD STAROSTY KOŚCIERSKIEGO.

Kurier nagrodzony „Sercem Kaszub”

Miłe zaskoczenie i zaszczyt. Nasza redakcja znalazła się w gronie laureatów tegorocznych nagród starosty kościerskiego „Serce Kaszub”. Razem z nami wyróżniono piętnaście innych osób i instytucji, które przyczyniają się do promocji powiatu kościerskiego. Nagrody wręczono 19 marca podczas uroczystej gali w Sali L. Szopińskiego w Kościerzynie.

Nagrody wręczane są co roku przez starostę kościerskiego osobom i instytucjom, które przez swoją działalność przyczyniają się do promocji i rozwoju powiatu. W tym roku Kapituła przyznała szesnaście nagród, w tym cztery specjalne oraz sześć wyróżnień.

Na czele byli strażacy…”

Galę jak co roku poprowadzili Monika Wollik-Litwin i Tomasz Szala. Prowadzący podkreślali, że jest to wyjątkowy rok, w którym Kapituła Nagrody wyróżniła najwięcej osób. Wśród pierwszych laureatów na scenę poproszono aż czterech strażaków, zawodowych oraz ochotników, którzy pomagali w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. – Ze skutkami żywiołu walczyliśmy od pierwszych minut. Z pomocą spieszył każdy. Na czele byli jednak strażacy, zawodowi i ochotnicy. Przez te trudne, sierpniowe dni, zaangażowanych był ich łącznie kilka tysięcy, z ponad 100 jednostek, 40 powiatów i pięciu województw – podkreślali prowadzący. Nagrodą Serce Kaszub doceniono prezesa OSP w Lipuszu Marka Chwarszczyńskiego, prezesa OSP w Dziemianach Piotra Nakielskiego, a także Jacka Szyszkę i Mariusza Burandta z Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. – Tę statuetkę ja odbieram, ale pracowało na nią wielu strażaków. Dedykuję ją wszystkim strażakom z całej Polski, którzy nam pomagali – mówił po odebraniu nagrody, st. asp. Mariusz Burandt. Strażakom w ciepłych słowach dziękowała starosta Alicja Żurawska. – Tym osobom należy się wielki szacunek i uznanie, złożyliśmy je na ręce przedstawicieli ochotniczych i zawodowych straży pożarnych – mówiła Alicja Żurawska.

Nagrody specjalne

Statuetka „Serce Kaszub” to symboliczna nagroda w kształcie serca oprawiona w skrzydła, która symbolizuje powiat kościerski. – Do nas w tym roku spłynęło prawie 40 wniosków o przyznanie nagród, cieszymy się, że nie brakuje osób, które angażują się w rozwój powiatu i jego promocję – podkreślała starosta kościerska. Wśród nagrodzonych znalazły się też kluby sportowe, organizacje oraz media. Redakcję Kuriera Kaszubskiego nagrodzono za: przejrzystą i wyczerpującą prezentację wydarzeń regionalnych, szeroki reportaż imprez kulturalnych, istotne dla mieszkańców rozmowy o ich sprawach z przedstawicielami samorządów, organizacji i instytucji. Nagrodę w imieniu redakcji odebrał redaktor naczelny Dariusz Tryzna. Kapituła Nagrody przyznała w tym roku również cztery nagrody specjalne. Wyróżniono nimi bryg. Tomasz Klinkosza, komendanta PSP w Kościerzynie, którego uhonorowano za działania związane ze skutkami nawałnicy, orkiestrę Begama w roku jubileuszu 40-lecia działalności, długoletniego dokumentalistę lokalnej historii Henryka Baszanowskiego oraz Radę Gminy Kościerzyna za wyjątkową współpracę w przedsięwzięciach drogowych. Uroczystość uświetnił występ artystyczny zespołu folklorystycznego z Armenii.

Acd

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 27.03.2018

Komentarze