Wokół nas

Dwa pożary w powiecie Kartuskim

Powiat kartuski. Bilans pożarów
Święto Niepodległości z zabójczymi pożarami
Jedna osoba zginęła, a dwoje dzieci zostało podtrutych – to bilans pożarów, które miały miejsce 11 listopada.

Najtragiczniejszy z nich wybuchł w Sierakowicach. Ogniem objęta została kotłownia budynku mieszkalnego. Jak się okazało w sąsiadującym pomieszczeniu spał 25-letni mężczyzna, który uległ zatruciu. Natychmiast przystąpiono do akcji reanimacyjnej, jednak nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon. W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

Podtrucia dwójki dzieci

Wieczorem tego samego dnia doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Kiełpinie. W wyniku pożaru do szpitala przetransportowano dwójkę dzieci z podtruciami: 3-letni i 5-letnie.
W budynku zapaliła się makulatura składowana na klatce schodowej. Pożar został szybko opanowany. Straty oszacowano na 500 zł.

Zwarcie instalacji

Ogromne straty przyniósł pożar jaki miał miejsce w Miechucinie. Tam dach nad głową straciła dziesięcioosobowa rodzina. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej okazało się, że ogniem zajęte było drugie piętro. Dzięki szybkiej interwencji pożar został szybko opanowany. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty po zdarzeniu szacowane są na 100 tys zł.

Komentarze