Gmina Chmielno Powiat kartuski Wokół nas

PROMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA I DOBRA ZABAWA

Słońce, tłumy i odgłosy strażackich sygnałów – tak wyglądał XIV już festyn Wspólnie – Bezpieczne Chmielno. Festyn tradycyjnie odbył się w pierwszą niedzielę sierpnia.

6 sierpnia br. na gminnym stadionie w Chmielnie zawitały dziesiątki rodzin, by jak co roku przeżyć wspólnie ten wakacyjny czas i dowiedzieć się trochę więcej na temat służb mundurowych. Festyn rozpoczął się przejściem w korowodzie przejazdów uprzywilejowanych, któremu towarzyszyła muzyka orkiestry dętej. Festyn, jak tłumaczy prowadzący Arkadiusz Socha ma na celu propagowanie i przybliżenie pracy policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz wielu innych służb, które na co dzień pracują by nam żyło się lepiej.

Atrakcje

Tego roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla młodszych i tych trochę starszych. Prócz darmowej konsultacji z każdym przedstawicielem jednostek służbowych uczestnicy mogli skorzystać z darmowej zjeżdżalni i przetestowania działania pasów bezpieczeństwa. Ponadto dodatkowo można było poskakać na trampolinie, zrobić sobie tatuaż z henny, zakupić pamiątkę w postaci zabawki oraz zjeść propanony przez KGW posiłek.

Konkursy

Oprócz policji i straży pożarnej na festynie zaprezentowała się Straż Leśna, Kaszubski Park Krajobrazowy i Instytucja Morska z Helu. Zorganizowano liczne konkursy. Najwięcej radości widzom sprawił bieg w alkogoglach. Wzięli w nim udział rodzice i dzieci. Po założeniu okularów pokonanie dość łatwego na oko slalomu urastało do rangi poważnego wyzwania. Dużą popularnością cieszyło się wyposażenie policji – broń, kajdanki, hełmy… zwłaszcza, że z broni można było postrzelać, a chętnych do strzelania nigdy nie brakowało. Był konkurs „łapania złodzieja” i policyjny tor przeszkód. Zbliżony do tego, jaki muszą pokonać prawdziwi policjanci. Można było zmierzyć sobie poziom alkoholu we krwi. Strażacy z młodzieżowej drużyny pożarniczej zainscenizowali akcję gaśniczą.

Zabaw nie ma końca

O godzinie 18 nadszedł czas na teatrzyk „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, który zaciekawił wszystkich najmłodszych uczestników festynu. Cała imprezę obsługiwała firma SzałoLin, która przygotowała niesamowite animacje i zabawy. Największą popularnością cieszyły się kucyki miniaturki, którymi przewożono dzieci po terenie stadionu. Przez cały czas trwania festynu dzieci i młodzież mogli brać udział w konkursie plastycznym promującym bezpieczeństwo, polegającym na stworzeniu planszy do gry. W wszystkich konkursach brało udział łącznie niemal 50 osób. Festyn trwał do późnych godzin wieczornych.

– Na festyn z rodziną przychodzę co roku. Jest to już taka, nasza mała tradycja. Bardzo podoba nam się sprawa, że organizatorzy sami wychodzą z inicjatywą do rodzin i promują bezpieczeństwo. Dzieci są zachwycone i już zapowiedziały, że za rok znów przyjdą. Najbardziej podobała się im przejażdżka kucykami. – tłumaczy Anita z Chmielna

Dominik Ropela

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze