Gmina Sierakowice Powiat kartuski Szkolnictwo

PROPAGOWALI ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE

Szkoła podstawowa w Gowidlinie oraz ZSZiO w Kartuzach zwyciężyły w organizowanym po raz czwarty powiatowym konkursie Żyj Zdrowo – Daruj Życie, którego celem było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tegoroczna tematyka konkursu który odbył się 24. października w ZSP w Sierakowicach, dotyczyła umiejętności czytania etykiet oraz prawidłowego łączenia pokarmów podczas komponowania posiłków. Tematyka konkursu została wzbogacona o część językową, zwłaszcza w zakresie terminologii związanej ze zdrowym żywieniem.

Etap konkursowy składał się z dwóch części: teoretycznej – w której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu żywienia oraz praktycznej – podzielonej na część żywieniową i rolniczą.

Młodzież, wykonując zadania praktyczne pracowała w dwuosobowych zespołach.

Duże zainteresowanie konkursem

W rywalizacji uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami z sześciu następujących szkół: ZSP z Przodkowa, ZSZiO z Kartuz, i szkół podstawowych z Gowidlina, z Kamienicy Królewskiej, z Tuchlina i z Sierakowic oraz Branżowej Szkoły 1 Stopnia z Sierakowic. Nad przebiegiem oraz poprawnością merytoryczną i praktyczną czuwało jury złożone z przedstawicieli przedsiębiorstw gastronomicznych, restauracji, sanepidu, gminy oraz wójta. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrał Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Nagrody wręczył dyrektor ZSP w Sierakowicach Grzegorz Machola wraz z przewodniczącymi konkursu Marią Karolak i Joanną Bladowską.

Nad/opr.BM

Komentarze