Gmina Dziemiany Wokół nas Zapowiedzi

PRZEDSTAWICIELE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO ODWIEDZĄ TERENY ZNISZCZONE PRZEZ SIERPNIOWĄ NAWAŁNICĘ

Dzisiaj, 8 września, posłowie do Parlamentu Europejskiego spotkają się w Chojnicach z samorządowcami z powiatów, które odczuły skutki sierpniowej nawałnicy. Europosłowie spotkają się również z mieszkańcami Żalna w województwie kujawsko-pomorskim oraz Trzebunia w województwie pomorskim.

Do Gdańska przyleci  delegacja, w skład której wejdzie m.in.  wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Mairead McGuinness oraz przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności  Adina Valean.  Obecni będą również polscy euro posłowie: Róża Thun, Jarosław Wałęsa i Tadeusz Zwiefka. Samorząd województwa pomorskiego będzie reprezentował członek zarządu Paweł Orłowski i przewodniczący komisji  współpracy międzyregionalnej i zagranicznej sejmiku województwa pomorskiego Bartosz Piotrusiewicz.

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego zapoznają się z rozmiarem strat na obszarach dotkniętych przez nawałnice, która przeszła nad Polską z 11 na 12 sierpnia. Spotkają się z samorządowcami  w starostwie w Chojnicach, a potem z mieszkańcami  Żalna w województwie kujawsko-pomorskim oraz Trzebunia w województwie pomorskim.

Harmonogram wizyty:

13.45 – 14.30 – spotkanie z samorządowcami w Starostwie Powiatowym w Chojnicach

14.30 – 15.00 – konferencja prasowa

15.00 – 15.45 – przejazd do Żalna (powiat tucholski)

15.45 – 16.15 – spotkanie z mieszkańcami

16.15 – 17.15 – do Trzebunia (gmina Dziemiany) 

17.15 – 17.45 – spotkanie z mieszkańcami 

info. S. Lewandowski UM woj. pomorskiego

Komentarze