Gmina Przodkowo Wokół nas

PRZEDSZKOLAKI PODJĘŁY RODZICÓW

W czwartek 14 grudnia w hali widowiskowo-sportowej podopieczni Przedszkola Samorządowego w Przodkowie zaprezentowały jasełka.

Przedstawienie było wzbogacone o tańce, śpiewy piosenek i kolęd, recytacje… Nie tylko w języku polskim, ale też po angielsku. Występ wzbogacono także o elementy kultury kaszubskiej – część popisów oraz piękne. Dzieci nie tylko występowały. Wręczyły też rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Po występie jednej z mam goście przyłączyli się do małych artystów i wspólnie śpiewano kolędy. Za wspaniały występ wójt Andrzej Wyrzykowski nagrodził dzieci słodyczami.

Jasełka przygotowały nauczycielki: Renata Sypion, Monika Frankowska, Justyna Jóskowska, Gabriela Bielecka, Małgorzata Bronk oraz dyrektor Maria Baranowska.

Spotkanie opłatkowe

Uroczystość była jednocześnie spotkaniem opłatkowym. Wójt, dyrektorka przedszkola Maria Baranowska oraz prezes miejscowego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Róża Rzeszewicz przekazali wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Ksiądz proboszcz Wacław Mielewczyk odmówił wspólną modlitwę i dołączył się do życzeń. Po występie zgromadzeni dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne. Odbyła się też wspólna wieczerza.

MW

Komentarze