Gmina Przodkowo Powiat kartuski Szkolnictwo

PRZODKOWO. MIEJSCOWI UCZNIOWIE MAJĄ „ POD GÓRKĘ” Z W-FEM

Kiedy przychodzą chłody uczniowie przodkowskich szkół mają nie lada problem z lekcjami w-f. Uczący się w gimnazjum i ZSP mogą ćwiczyć tylko w odległej o 800 m hali sportowej. Ta aby sprostać zapotrzebowaniu musi być dzielona na trzy.

Od kiedy zaczął funkcjonować Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie czyli 20 lat jego uczniowie jesienią i zimą lekcje w-fu mają na zewnątrz. Dotyczy również gimnazjalistów dla których gmina wydzierżawia w ZSP pomieszczenia. Przez ten cały czas codziennie uczniowie tych szkół muszą przejść do oddalonej o 800 m hali. Tam i z powrotem. W śniegu i mrozie. Najgorzej jesienią kiedy słoty dają w kość uczniom.

-Takich jak ta przejść codziennie jest 6-8. Wszyscy uczniowie podczas przerwy powinni przejść do hali. Ale część z nich jedzie samochodami. A ja odpowiadam za nich kiedy są na zewnątrz szkoły. Jak ja mam być równocześnie policjantem i nauczycielem – pyta mnie podczas wspólnego powrotu do szkoły rozgoryczony nauczyciel w-fu.Okazuje się że jego koleżanki zachorowały i teraz musi sam codziennie wszystkie klasy prowadzić na w-f. Nawet nie ma kiedy zjeść śniadania.

DT

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 13.03.2018

Komentarze