Gmina Przodkowo Powiat kartuski

PRZODKOWO. PIŁKARZE AMATORZY W RYWALIZACJI SOŁECTW

Hala widowiskowo-sportowa w Przodkowie ponownie tętniła życiem w minioną niedzielę. Tego dnia rozegrano tu Mistrzostwa Gminy Przodkowo w piłce nożnej halowej sołectw. Choć w turnieju rywalizowali amatorzy, to oprawa regulaminowa była zgodna z przepisami profesjonalnych rozgrywek pod auspicjami PZPN.

 Zawody przeznaczone były dla zawodników w wieku od 16 lat wzwyż. Podzielone były na dwie części. Fazę grupową i fazę systemu pucharowego. Na początku rywalizowano w systemie gry każdy z każdym, w drugiej części zespół przegrany odpadał  z rywalizacji. W przypadku remisu w meczu zarządzano rzuty karne. Zmagania piłkarzy amatorów obserwowało i dopingowało liczne grono kibiców z poszczególnych sołectw. Dla uczestników i gości ufundowano torty, którymi częstowano się w trakcie trwania rywalizacji.

Uczestnicy turnieju

W turniejowych zmaganiach uczestniczyły drużyny z następujących sołectw: Przodkowo działki, Szarłata, Kobysewo, Kłosowo, Załęże, Czeczewo, Tokary, Warzenko, Kczewo, Przodkowo wieś, Hopy, Smołdzino, Pomieczyno i Kosowo. W fazie grupowej najlepiej spisała się drużyna sołectwa Załęże, która na tym etapie  odniosła trzy zwycięstwa i jeden remis. W pozostałych dwóch grupach pierwsze miejsca zajęły sołectwa z Kosowa i Warzenka. Po podsumowaniu wyników w grupach, do 1/8 finału awansowało osiem drużyn: Załęże, Hopy, Przodkowo wieś, Przodkowo działki, Kosowo, Czeczewo, Kobysewo i Warzenko.

Wyniki turnieju

Ostatecznie po zaciętej rywalizacji do półfinału, czyli strefy medalowej, awansowały następujące drużyny: Kobysewo, Przodkowo wieś, Hopy i Kobysewo. W finale piłkarze-amatorzy Przodkowa wieś pokonali Kosowo, natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna z Hop pokonując Kobysewo.

Najlepszym strzelcem został Szymon Gawron z Przodkowa wieś, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Damiana Muńskiego z Kosowa. Nagrody wręczał wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski. Wszystkie uczestniczące sołectwa otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki . Zdobywcy pierwszych czterech miejsce dodatkowo talony do dokonania zakupów na bieżące potrzeby drużyny.

BM

Komentarze