Gmina Przodkowo Powiat kartuski

PRZODKOWO. TURNIEJ SOŁECTW PONOWNIE W HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ

Niedziela 8. kwietnia była kolejnym dniem w którym hala sportowo-widowiskowa w Przodkowie tętniła życiem. Po imprezach sportowych, które odbyły się dzień wcześniej, tym razem odbył się tam Turniej Sołectw o Przodkowskie Grand Prix. Oprócz rywalizacji na parkiecie, życiem tętniły także wypełnione kibicami trybuny.
Impreza  rozpoczęła się uroczystym przemarszem reprezentacji sołeckich, na czele których stanęła Przodkowska Orkiestra Dęta i zespoły regionalne „Małe Kaszuby” oraz  „Przodkowianie” . Uczestnicy przemarszu w pięknym korowodzie prowadzonym  w rytm marszu, zaprezentowali interesujące stroje, transparenty i inne atrybuty przydatne w kibicowaniu. Po krótkich muzycznych występach orkiestry i zespołów regionalnych, przystąpiono do sołeckich rozgrywek w których rywalizowało14 sołectw.

Konkurencje nie z tej ziemi

I tak w konkurencji skoki na piłce uszatce, klasyfikacja przedstawiała się następująco: I – Pomieczyno, II – Szarłata , III – Przodkowo wieś. Skoki z woreczkami między kolanami: I – Przodkowo Wieś, II – Czeczewo, III – Szarłata. Przejazd na desce z kółkami: I – Pomieczyno, II – Tokary, III – Kosowo. Niezłe wałki: I – Przodkowo wieś, II – Warzenko, III – Smołdzino. Bieg z tacą: I – Tokary, II – Szarłata, III – Smołdzino. Strzał na bramkę: I – Kłosowo, II – Hopy, Kobysewo, Szarłata, III – Czeczewo, Pomieczyno, Przodkowo Działki, Przodkowo Wieś, Rąb, Smołdzino, Tokary, Warzenko.

Prezentacje artystyczne

Sołectwa przygotowały również swoje 5 minutowe prezentacje. Forma prezentacji była dowolna. Dzięki temu zgromadzeni widzowie posłuchać mogli piosenek, wierszyków oraz obejrzeć ciekawe choreografie taneczne. Wszystkim pokazom czujnie przyglądało się jury, które ostatecznie przyznało dwa pierwsze miejsca. Laurem zwycięzcy podzieliły się sołectwa Czeczewo i Smołdzino. Drugie miejsce przyznano sołectwom Kosowo, Pomieczyno, Przodkowo Wieś i Załęże. Natomiast miejsce trzecie wywalczyły sołectwa Hopy i Szarłata.
Swoją nagrodę wywalczyli też kibice. Jury przyznało za kibicowanie pierwsze miejsce sołectwu Pomieczyno.

Ostateczna klasyfikacja

Po podliczeniu punktów za poszczególne konkurencje, ogłoszono ostateczną klasyfikację. I miejsce zdobyło Smołdzino, II miejsce Pomieczyno a III Przodkowo wieś. Poza podium, na czwartym miejscu uplasowało się Kosowo, tuż za nim Czeczewo. VI miejsce przypadło sołectwu Szarłata. Wszyscy zawodnicy drużyn, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody rzeczowe, a sołectwa statuetki i pamiątkowe dyplomy. Ponadto spośród wszystkich zawodników rozlosowano 3 rowery. XVI Turniej Sołectw był również okazją do podsumowania zaległego plebiscytu na Najbardziej Usportowione Sołectwo 2016 roku. Tutaj liczyły się punkty zdobyte przez sołectwa w  rozgrywkach gier zespołowych. W klasyfikacji tej zwyciężyło sołectwo Czeczewo przed Kosowem i Pomieczynem.

K.Markowska/BM

Komentarze