Gmina Przodkowo Powiat kartuski

RĄB. BAL SENIORÓW

Już dziś pytają o zabawę w przyszłym roku

Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Kaszubskiej „Na Kraju” zorganizowało zabawę seniorów z terenu sołectwa. W imprezie uczestniczyło 60 osób w wieku od 60 do 94 lat. Organizację balu wspomógł grant z gminy.

Zabawę poprzedziła msza św. w kościele św. Józefa w Pomieczynie sprawowowaia przez proboszcza ks. Henryka Zielińskiego. Cała oprawa liturgii – śpiewy i czytania były dziełem seniorów.

Goście z prezentami

Seniorów odwiedzili przedstawiciele władz – m.in. przewodnicący Rady Powiaty Mieczysław Woźniak, wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz europoseł Michał Marciniak. Oczywiście był też proboszcz. Goście nie przybyli z pustymi rękami.

– Każdy nam coś zasponsorował – poinformowała nas prezes stowarzyszenia Róża Zofia Rzeszewicz – np. pan Woźniak wędliny. W pierwszym tygodniu wakacji planujemy wyjazd do Warszawy by zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Europoseł Marusik opłaci nam przelot samolotem do Warszawy.

Zabawa

Uczestnicy byli zachwyceni. Były tańce, śpiewy i znakomity poczęstunek. Aby wszyscy mogli śpiewać rozdano śpiewniki. Ale nie tylko tańczono i śpiewano. Były też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Jeden z nich dotyczył kościoła, bo właśnie w tym roku prypada bowiem 90. rocznica jego poświęcenia.

– Bawiono się do 3 nad ranem. A seniorzy już dziś dopytują, czy w przyszłym roku będzie podobna zabawa – powiedziała pani prezes.

MW

Komentarze