Gmina Dziemiany

Raduń. Festyn sołecki

Bohaterami festynu najmłodsi mieszkańcy

Festyn rodzinny, na którym 7. lipca bawili się mieszkańcy Radunia był kolejną inicjatywą sołtys Teresy Mankiewicz i rady sołeckiej służącą integracji.

Raduń jest jedną z większych wsi w gminie. Jego mieszkańcy są aktywni na polu społecznym.  Ich integracji służą różnorakie spotkania, w tym festyny. Ostatni odbył się na początku lipca. Jak usłyszeliśmy od pani sołtys jego uczestnikami byli nie tylko mieszkańcy, ale także goście odpoczywający w okolicy. Specjalnymi gośćmi było dwoje duchownych – ks. proboszcz Andrzej Kubisz oraz ks. Maciej Szczodrowski.  Atrakcje festynu były nastawione na wypełnienie czasu dla najmłodszych mieszkańców. Mogli oni do woli korzystać z różnych dmuchańców. Organizatorzy przygotowali dla nich również słodki poczęstunek.

Bukiety i smaki

Najmłodsi uczestnicy festynu wzięli udział w konkursie florystycznym – ich zadaniem było ułożenie bukietu z ziół i polnych kwiatów.  Później wszyscy uczestnicy festynu poczuli cudowny zapach regionalnych dań przygotowanych przez gospodynie z Radunia. W obu konkurencjach głównym oceniającym był ks. Maciej Szczodrowski. Na zakończenie festynu sołtys Teresa Mankiewicz podziękowała mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w organizację festynu a także wręczyła kwiaty laureatkom konkursu kulinarnego.

Nad./opr.red.

Komentarze