Sport

Radunia Stężyca – Gwardia Koszalin 2:1

Piłka nożna. III liga

Pomyślnie rozpoczęli tegoroczny sezon piłkarze beniaminka III ligi pomorskiej – Raduni Stężyca, wygrywając na inaugurację rozgrywek z niedawnym II ligowcem, Gwardią Koszalin 2:1.

Jeszcze w czerwcu oba zespoły dzieliły dwa szczeble rozgrywkowe. Obecnie Gwardia Koszalin po rocznym pobycie w II lidze spadła do III ligi, natomiast Radunia do niej awansowała, tracąc przez cały sezon z IV ligowymi rywalami, zaledwie 8 punktów. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego, uwidoczniła się lekka przewaga gości, którzy mieli nieco więcej z gry i raz po raz zapuszczali się pod bramkę gospodarzy. Podopieczni trenerów Ireneusza Stencla i Tomasza Bąkowskiego nie zamierzali jednak łatwo oddawać pola i po kilkunastu minutach otrząsnęli się, śmiało kontratakując. Jednak kiedy wydawało się, że gospodarze odzyskali swój rytm gry, w 27 minucie goście po jednej z kolejnych akcji, wywalczyli rzut wolny z około 25 metrów. Wykonawcą wolnego był Michał Szubert, który precyzyjnym strzałem obok muru, zaskoczył golkipera Raduni. Od tej pory mecz nabrał rumieńców, gdyż podrażnieni Raduniacy,  za wszelką cenę chcieli wyrównać. Ich starania uwieńczone zostały sukcesem tuż przed końcem I połowy, kiedy to Tomasz Bejuk w zamieszaniu podbramkowym strzelił na 1:1.

II połowa z lekką dominacją Raduni

Nie licząc końcówki meczu, druga część gry stała pod znakiem przewagi gospodarzy. Stężyczanie długimi fragmentami nie schodzili z połowy Gwardii, głównie atakując skrzydłami. Doświadczeni goście odgryzali się licznym kontratakami, jednak czujna i uważna linia defensywna Raduni nie dała się zaskoczyć. W 76 minucie po kolejnym ataku gospodarzy prawym skrzydłem, szarżującego w polu karnym Rafała Jankowskiego pozyskanego z KKS Kalisz, faulował Rafał Majtyka i sędziemu nie pozostało nic innego jak odgwizdanie jedenastki. Skutecznym wykonawcą karnego 3 minuty później był Krzysztof Iwanowski, który zmylił bramkarza gości i płaskim strzałem w prawy róg ustalił wynik na 2:1. Ostatnie 8 minut stało pod znakiem ogromnej przewagi gwardzistów z Koszalina, którzy oblegali bramkę Raduni, lecz nie zdołali doprowadzić do wyrównania. 15 sierpnia Radunia rozegra mecz II kolejki w Szczecinie z Pogonią II, natomiast 18 sierpnia o godz. 17 zagra u siebie z Chemikiem Bydgoszcz.