Sport

RADUNIA STĘŻYCA NAJLEPSZA W ZAKOPANEM

Piłkarze Raduni Stężyca z roczników 2007/08 rozpoczęli wakacje od udziału w turnieju piłkarskim Tatry Cup 2017 w Zakopanem, w którym uczestniczyło ponad 120 zespołów w sześciu kategoriach wiekowych.

Raduniacy rozpoczęli  turniej od zwycięstwa w meczu grupy C z AKS Strzegom 3:1 po dwóch bramkach Wiktora Etmańskiego i jednej Szymona Recława. Następnie pewnie wygrali z MUKS Tuszyn 6:0 po golach Jakuba Richerta, Tomasza Birra i dwóch Aleksandra Reclawa i dwóch Tomasza Hincy.

1 porażka i same zwycięstwa

W drugim dniu rozgrywek piłkarze najpierw ulegli 0:2  Motorowi Lublin, a potem wygrywali kolejno z Moreną Gdańsk 4:0; z Czarnymi Gorzyce 8:0; z PUKS Zawrat Bukowina Tatrzańska 6:1.

W ostatnim dniu turnieju została rozegrana faza finałowa rozgrywek. Piłkarze Raduni Stężyca w ćwierćfinale pokonali Football Club Będzin 2:0 po dwóch trafieniach Jakuba Richerta, w półfinale wygrali ze Szkółką Piłkarską Brzeszcze 3:0 po golach Wiktora Etmańskeigo, Aleksandra Reclawa i Adama Stencla.

Finał i tytuły dla Raduni

W finale Raduniacy zwyciężyli MKS Pogoń Staszów 2:0 po dwóch golach Wiktora Etmańskiego.

MVP Tatry Cup 2017 został wybrany piłkarz stężyckiej drużyny, Wiktor Etmański. Zawodnicy Raduni Stężyca odebrali okazały puchar, medale i nagrody rzeczowe z rąk byłego kapitana reprezentacji polski w piłce nożnej Piotra Świerczewskiego.

Oprócz zmagań piłkarskich zawodnicy uczestniczyli w pikniku piłkarskim, wycieczce na Gubałówkę oraz dwukrotnie w wyprawie do Term Chochołowskich.

Skład Raduni Stężyca: Kacper Mach, Nikodem Orlikowski, Aleks Hinz, Konrad Dułak, Jakub Richert, Szymon Racław, Wiktor Etmański, Aleksander Reclaw, Tomasz Hinz, Adam Stencel, Olgierd Dułak, Igor Kukliński, Lucjan Wunsz, Wiktor Naczk, Oliwier Diks, Tomasz Birr i Marcin Kuczkowski.

fot. nad. I. Stencel

Komentarze