Gmina Sierakowice Gmina Sulęczyno Na sygnale OSP

RAPORT Z DRÓG. PIERWSZY POWAŻNY ŚNIEG I JEGO SKUTKI

Ostatni weekend i poniedziałkowy ranek był dla kierowców nie lada wyzwaniem. Kilku centymetrowa warstwa śniegu na drogach przypominała, że mamy zimę i czas na bardziej ostrożną jazdę. Niestety nie wszyscy kierowcy wzięli to do serca.

To, że 10 grudnia są opady śniegu, nikogo nie powinno dziwić. Zima już kilka razy pobieliła drogi, ale nie aż tak grubą warstwą śniegu, jak to, co spadło w ostatnich dwóch dniach. W poniedziałkowy ranek trzeba było stracić trochę czasu na odśnieżenie samochodu. Tymczasem należało wcześniej wyjechać, bo warunki nie pozwalały na dociśnięcie gazu. Jak informują nasi pracownicy, większość samochodów dziś jechała wolnej, ostrożniej. Ci, którzy nie dostosowali się do warunków, często kończą jazdę, jak uczestnicy kolizji pod Węsiorami. Doszło do niej na drodze wojewódzkiej „221”. Jak informują druhowie z OSP Sulęczyno, podczas czołowego zderzenia dwóch aut obrażeń doznała jedna osoba.

W sąsiedniej gminie strażacy również interweniowali. Strażacy z OSP Sierakowice w niedzielne przedpołudnie otrzymali informacje o wypadku w Pałubicach, na trasie Sierakowice – Lębork. Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że kierowca samochodu zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kierowcy pomocy, a następnie przekazali go do karetki.

D. Tryzna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze