Wokół nas

Razem mieszkamy – wspólnie bawimy się

W tegorocznych Mistrzostwach Sołectw Gminy Przodkowo w „Baśkę” wygrał Jerzy Czerwiński z Kosowa, a drużynowo zwyciężyła Szarłata. Najlepsi w tenisie stołowym okazali się Justyna Borak i Sebastian Staroszczyk z Czeczewa.

Ideą zawodów jest pogłębianie integracji mieszkańców. Wspólnie bawiąc się, rywalizując w pozytywnym tego słowa znaczeniu zbliżają się do siebie. Tak widzi to włodarz gminy Andrzej Wyrzykowski.

Uważa on, że przez to lepsze poznawanie się tworzy się wspólnota. A stąd już blisko do idei wspólnego dzielenia się sprawami wsi, sołectwa czy gminy. Coś w tym jest, bo każdy z tego typu turniejów w gminie gromadzi wielu chętnych do sportowych zmagań. Podobnie jest z publicznością.

-My nie mamy problemu z wystawieniem jakiejś reprezentacji danego sołectwa – dodaje wójt Przodkowa.

 

Najlepsi w „Baśkę” i w tenisa

Wszystkie rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. Najwięcej jednak emocji wywołała gra w „Baśkę”. Wśród graczy panowała prawdziwa „karciana” atmosfera, jak na „Baśkę” przystało. Było gorąco i gwarnie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rozgrywki w tenisie stołowym. Do udziału w rozgrywkach sołectwa zgłaszały kobietę i mężczyznę. Do ostatniej chwili nie znana była ilość uczestników, ponieważ zgłoszenia dokonywane były bezpośrednio przez rozgrywkami.

Wszyscy zdobywcy miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy , puchary i nagrody rzeczowe oraz najważniejsze – punkty dla swojego sołectwa, które doliczone zostaną do ogólnej klasyfikacji w konkursie na najbardziej usportowione sołectwo. Finał już 2 lipca 2017 roku.

D.Tryzna

baska turniej-2 turniej-3

Komentarze