Inwestycje Powiat kościerski Samorząd

NA RAZIE MAŁE ZAINTERESOWANIE BUDŻETEM

Tylko do piątku mieszkańcy Kościerzyny mają czas, by złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego. Na razie do Urzędu Miasta w tej sprawie wpłynęły tylko dwie propozycje mieszkańców.

Do rozdysponowania jest aż 500 tysięcy złotych w dwóch okręgach, na które podzielono miasta. – Jeden wniosek może maksymalnie opiewać na 150 tysięcy złotych – przypomina Ewa Chmielecka z Urzędu Miasta.

Ulica, chodni, a może impreza?

Budżet obywatelski wrócił do Kościerzyny po rocznej przerwie. W ubiegłych latach mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje w 21 okręgach wyborczych, a wniosek nie mógł przekroczyć 20 tysięcy złotych. – Teraz podzieliliśmy miasto na dwa duże okręgi, więc inwestycje mogą być o wiele poważniejsze – podkreśla Ewa Chmielecka. Zgodnie z tegorocznym regulaminem budżetu, można składać propozycje inwestycji infrastrukturalnych, a także społecznych. – Liczymy na aktywność mieszkańców. Oni najlepiej wiedzą, czego brakuje w ich miejscach zamieszkania. Może być to ulica czy chodnik, ale może też jakaś impreza, którą chcieliby tam zorganizować – dodaje Chmielecka.

 

Komentarze