Sport

Rebelia drużynowym Mistrzem Polski

W dniach 24-26 marca w Kartuzach odbyły sie Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w Kickbixingu kick-light. 3 dniowy turniej przyciągnął do stolicy Kaszub 232 zawodników z 54 klubów.

 

Zawody rozpoczęły się już w piątek. Pierwszym ich etapem było ważenie zawodników, które odbywało się w Kaszubskim Centrum Walki przy ul. Węglowej 1h.

Podczas 3 dniowych zmagań 4 zawodników gospodarzy dostało się do finałów aby w efekcie końcowym cztery tytuły mistrzów polski zostały w Kartuzach. Radość rebeliatów była tym większa, że w klasyfikacji medalowej Mistrzostw PCNP REBELIA KARTUZY została również Drużynowym Mistrzem Polski. Czworo z zawodników Rebeli musiało stoczyć kolejno razem 14 walki by stanąć na najwyższym stopniu podium.

 

Niezawodna publiczność

Na trybunach zasiadała licznie zgromadzona publiczność, którą najbardziej słyszeć można było podczas zmagań kartuskich „wojowników”.

Podczas trwania oraz na otwarciu Mistrzostw były obecne osoby tj. Burmistrz Kartuz MG Gołuński jako patron rozgrywek, Dariusz Las Naczelnik Wydziału kultury, Sportu i NGO, Maciej Kowalczuk z-ca dyrektora Departamentu Sportu UM w Gdańsku, Karol Nawrocki z-ca dyrektora IPN w Gdańsku, Wiceprezes Polskiego Związku Kickboxingu, trenerzy Kadry Narodowej Tomasz Biernacki, Grzegorz Engel.

 

Bycie Stolicą Kaszub zobowiązuje

Organizator z roku na rok przyzwyczaił przyjeżdżających, że w Kartuzach zawody organizowane są z pełnym rozmachem i dbałością o detale. Przez pięć lat możliwości organizacji Mistrzostw, które Kartuzy wygrywały w konkursie ofert PZKB, po raz kolejny podnieśliśmy poprzeczkę… w rym roku zamówiliśmy Pasy Mistrzowskie, które przyleciały do nas z Anglii.zd-glowne

Komentarze