Gmina Chmielno Gmina Somonino Gmina Żukowo Powiat kartuski Powiat kościerski

REGION. BĘDĄ KWESTOWAĆ DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW

Już 14 stycznia zapraszamy wszystkich mieszkańców naszych powiatów do wzięcia udziału w kolejnym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze będą zbierać dla najmniejszych – cel: wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od jej założenia w roku 1993 zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln zł. W całej Polsce blisko 120 tysięcy wolontariuszy tego dnia będzie zbierało pieniądze do puszek, w zamian przekazując naklejkę – serduszko z logiem WOŚP.

60 wolontariuszy w Gminie Żukowo

Na rzecz żukowskiego sztabu zakwestuje 60 wolontariuszy, których będzie można spotkać na ulicach Żukowa i okolicznych miejscowościach.

Kolejny raz wystartuje również Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Tak jak rok temu, będzie możliwość pobiegnięcia na dwóch dystansach – 2 km – start o 13:30 i 4 km, – start o 14:00, a na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal. Opłata startowa za udział w Biegu wynosi min. 10 zł, a pieniądze uzyskane z pakietów startowych trafią do puszek wolontariuszy. Start biegów zlokalizowany jest przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Żukowie, a trasa wiedzie ul. Armii Krajowej.

O godz. 15:00 rozpocznie się impreza, podczas której na scenie zobaczymy występy dzieci i młodzieży, a wśród nich laureatów II Gminnego Przeglądu Artystycznego. Nie zabraknie pokazów tanecznych w wykonaniu zespołów Perełki, Rapsodia, Niezabôtczi i par ze szkoły tańca Mambo. Na finał imprezy wystąpi kolumbijski wokalista Juan Felipe Alvarado.

Tradycyjnie zakończymy wszystko „światełkiem do nieba”, czyli pokazem sztucznych ogni.

Nie mniej wiele będzie działo się wokół sceny. Jak co roku uczniowie i nauczyciele ze SP nr 2 im. J. Heweliusza przygotują pyszne ciasta, które będzie można spróbować w „Kąciku Łasucha”. Na Kramiku WOŚP każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo robiąc zakupy można wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty i zajęcia kreatywne, wśród nich specjalną ofertę przygotowało Centrum Edukacyjno – Językowe MyTime.

Samorząd zachęca firmy i osoby prywatnym do przekazywania upominków i gadżetów na „licytacje”, które odbędą się około godziny 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

Od dzieci dla dzieci

W gminie Somoninie już od wczesnych godzin rannych wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie i Somoninie będą zbierać do puszek w stałych miejscach. Organizatorzy – GOK w Somoninie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie – zapraszają do sali Gminnego Ośrodka Kultury na godz. 15:30 na licytacje i biesiadę. W programie zaplanowano: występ zespołu „Mat Music”, cyrkowe atrakcje dla dzieci czy występy zespołu Dance Band. Na godz. 16:30 przygotowano niespodziankę – „Serduszko do Nieba”, a dla najmłodszych w godz. 17:30-19:30 odbędzie się malowanie twarzy dla dzieci.

A ponadto od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 do sztabu w GOK w Somoninie można przekazać na licytację coś od siebie.

Ogromna licytacja w Gminie Chmielno

Gmina Chmielno zaprasza 14 stycznia od godz. 15:00 do swojego sztabu mieszczącego się w Domu Kultury w Chmielnie. Organizatorzy serdecznie zapraszają do współpracy firmy i osoby prywatne, które tego dnia chcą dołączyć się, nie tylko do licytacji, ale również oddać dar do zlicytowania lub przekazania na loterię.

Dotychczas przekazano voucher od Gościńca „Zacisze”, ręcznie wykonaną biżuterię, kalendarze, koszulki z logo WOŚP, ręcznie zdobioną szkatułkę od lokalnego twórcy ludowego, karnet na usługi fryzjerskie…

Zgłoszenia do licytacji przyjmowane są telefonicznie: 58 684 22 05, mailowo: it@chmielno.pl lub osobiście w biurze GOKSIR przy ul. Gryfa Pomorskiego 20.

Więcej informacji o sztabach i wydarzeniach związanych z tegorocznym finałem WOŚP wkrótce.

red.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze