Powiat kościerski Szkolnictwo

REGION. KONKURS „RAZEM DO ZAWODU”

Uczniowie kaszubskich szkół wśród laureatów

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się gala konkursu „Razem do zawodu”. W konkursie brało udział 195 uczniów podzielonych na 46 zespołów. Bardzo dobrze wypadli w nim uczniowie kaszubskich szkół.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których zadaniem było stworzyć projekt w jednej z czterech kategorii: technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), elektronika; transport, logistyka i motoryzacja; turystyka, sport i rekreacja; budownictwo. Jury nagrodziło 13 zespołów oraz przyznało 15 wyróżnień.


Elektronika – Kartuzy drugie, Przodkowo wyróżnione

Do nagrody głównej nominowano siedem projektów. Drugie miejsce zajął projekt Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach. „Usłysz to”. Ma on na celu technologiczne zmienienie mowy na słowa języka migowego, którym posługują się osoby głuchonieme. Pierwsze wyróżnienie dostał projekt uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie „Moverse”.

Turystyka, sport i rekreacja – Somonino drugie

W tej kategorii wszystkie nominowane projekty zostały nagrodzone. Tu na drugiej pozycji uplasowała się „Akademia kuchcika” – projekt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

Budownictwo – Kartuzy wyróżnione

W tej kategorii była największa konkurencja. Mimo to wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach, który za projekt „Dom w domu” dostał drugie wyróżnienie.

W kategorii Transport, logistyka i motoryzacja nie znalazła się żadna ze szkół powiatu kartuskiego, ani kościerskiego.

MW

Komentarze