Powiat kościerski

REGION. MAJÓWKA Z WYBICKIM

Z dworka Wybickich do dworku… Wybickich

W sobotę 19 maja po raz trzynasty odbędzie się Majówka z gen. Józefem Wybickim. Majówka tradycyjnie będzie połączeniem dwóch imprez: rajdu – pieszego lub rowerowego z dworku Wybickich w Sikorzynie do dworku Wybickich w Będominie oraz konkursu wiedzy o Wybickim, jego epoce i hymnie narodowym. Przed rajdem jego uczestnicy rozwiążą test, a podczas wędrówki na punktach kontrolnych będą musieli odpowiadać ma dodatkowe pytania. Trasa rowerowa to ok. 25 km, trasa piesza – 15 km. W majówce będą startować reprezentacje szkół oraz chętni indywidualni. Wyniki konkursu – na podstawie punktów zebranych przez uczestników w „Paszportach” zostaną ogłoszone na mecie w Będominie. Laureaci dostaną nagrody rzeczowe i dyplomy. Dodatkowo będzie prowadzona punktacja szkół. Ta której uczniowie wykażą najwyższą wiedzę dostanie Epolety generalskie, ta, która wystawi najwięcej uczestniczących w majówce grup – nagrodę specjalną. Organizatorami imprezy są starostowie kościerski i kartuski wójtowie gmin Stężyca i Nowa Karczma oddziały Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego ze Stężycy i Nowej Karczmy oraz oba dwory, czyli Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Maria i Leszek Zakrzewscy – właściciele dworku w Sikorzynie.

Dobra zabawa – to już tradycja

Impreza cieszy się dużą popularnością. Przyjeżdżają na nią uczestnicy z całego regionu a nawet spoza województwa Pomorskiego. Impreza przyciąga uczestników pięknymi widokami, ciekawym programem i znakomitą organizacją.

– Nam się podobało. Zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc. Dobraliśmy się dobrze, stąd byliśmy zgrani i zadania wychodziły nam bardzo dobrze. Inpreza jest dobrze zorganizowana, a grochówka bardzo dobra – oceniały ubiegłoroczny rajd dziewczyny, które przyjechały z Miastka.

W ubiegłyn roku największą wiedzą wykazali się uczniowie SP nr 4 z Kościerzyny. Szkołę nagrodzono generalskimi epoletami. Kto będzie triumfował w tym roku – zobaczymy za tydzień

MW

Komentarze