Gmina Chmielno Gmina Kartuzy Gmina Żukowo Samorząd Szkolnictwo

Region. Nauczyciel Pomorza. J. Kąkol i E. Pryczkowska wśród najlepszych pedagogów

Za nami ósma edycja konkursu, w ramach którego wyłoniony został Nauczyciel Pomorza, czyli wybitny pedagog zaangażowany w pracę zawodową, który swoje umiejętności i czas poświęca nie tylko szkole, ale także społeczności lokalnej. W tym roku zwyciężyła Anna Rzepa z III LO w Gdyni. Jednak w gronie finalistów były jeszcze dwie nauczycielki z powiatu kartuskiego.

Marszałek Mieczysław Struk z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył nauczycielom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzenia sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy

– Nauczyciele pełnią ważną misję. Nie tylko przekazują wiedzę, ale wprowadzają młodych ludzi w świat wartości i pomagają im zrozumieć otaczająca rzeczywistość. Bez pełnych pasji nauczycieli nie sposób budować otwartego i demokratycznego społeczeństwa – mówił marszałek.

W tegorocznej edycji konkursu Nauczyciel Pomorza zgłoszono 54 kandydatów. Aby wziąć w nim udział, należało wykazać się dużymi osiągnięciami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a także aktywną działalnością społeczną.

Tytułem Nauczyciel Pomorza Roku 2023 uhonorowana została Anna Rzepa – nauczycielka, bibliotekarka oraz koordynatorka pracowni projektów uczniowskich w III LO w Gdyni.

Nagrodzone z powiatu kartuskiego

Pozostali finaliści konkursu odebrali wyróżnienia. W tym gronie znalazła się Joanna Kąkol – nauczycielka edukacji przedszkolnej z Publicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Chmielnie oraz Elżbieta Pryczkowska – nauczycielka języka kaszubskiego i dyrektorka ze Szkoły Podstawowej w Tuchomiu.

Tegoroczna gala finałowa była okazją do wręczenia wyróżnień z okazji 25-lecia samorządu województwa pomorskiego dla osób szczególnie zasłużonych dla edukacji w naszym regionie. Nagrodę Gryfa Pomorskiego otrzymało 41 osób, m.in. przewodnicząca Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego Danuta Rek.

Nad/opr.red

Komentarze