Zapowiedzi

Region. Odpust w Sianowie

Kaszubi! Udajmy się do Sianowa

Już 21. lipca rozpocznie się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie. Zachęcamy wszystkich, by udali się w pielgrzymce i uczcili naszą Panią.

W sobotę Sianowo odwiedzą cierpiący, chorzy oraz służby zdrowia. O godzinie 10 Zostanie odprawiona msza w intencji przybyłych.

Najważniejszym dniem całego odpustu będzie jednak niedziela. To właśnie wtedy tysiące wiernych z całego regionu zgromadzi się na błoniach przed sanktuarium, by wspólnie uczestniczyć w Sumie Pontyfikalnej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Po uroczystej mszy odbędzie się uroczyste włączenie chętnych do Bractwa Świętego Szkaplerza.
Następnie, późnym popołudniem, około godzin 18, rozpocznie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zakończone Mszą Świętą i różańcem. Niedzielne uroczystości zakończone zostaną Apelem Sianowskim.

Kolejne dni będą pełne następnych pielgrzymek. W środę oddać pokłon Królowej Kaszub przybędą członkowie bractw i stowarzyszeń religijnych. Po nich, w czwartek Sianowo nawiedzą kapłani i strażacy. W kolejnych dniach do Matki przybędą rolnicy, kierowcy, samorządowcy oraz członkowie cechu rzemiosł i przedsiębiorcy.

W intencji wszystkich przybyłych planowane są msze. Zgromadzeni będą modlić się m.in. o miłość dla zakochanych i narzeczonych, w intencji członków bractw, o nowe powołania kapłańskie, za druhów, rolników oraz za poszkodowanych w wypadkach.

Odpust zostanie uroczyście zakończony w niedzielę 29. lipca sumą pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińskiego.

Szczegółowy plan całego odpustu obok.

KL

Komentarze