Wokół nas

REGION. POMOC OD MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI

4,5 mln złotych dla pomorskiego OSP

Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczyło 100 mln zł z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na sprzęt ratowniczy dla ochotniczych straży pożarnych. Z tej kwoty 4,5 mln zł ma trafić do woj. Pomorskiego.

O wsparciu dla OSP z tego źródła słychać było już na początku roku. Wspominał o tym na podsumowaniu 2017 w działalności OSP na terenie powiatu kartuskiego dyrektor Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Edmund Kwidziński.

Większość świadomych działaczy OSP uważa, że to żadna pomoc a tylko powrót tych pieniędzy które wcześniej decyzją władz zostały OSP zabrane.

Trzeba się spieszyć

Wnioski o wsparcie składają samorządy : gminy i miasta na prawach powiatu. Są one opiniowane przez Państwową Straż Pożarną. We wniosku samorząd powinien wskazać, do której jednostki OSP trafi zakupiony sprzęt. Wsparcie ma wynosić 99% kosztów.

Warto się pospieszyć, bo termin ubiegania się o wsparcie jest bardzo krótki. Nabór wniosków ruszył w poniedziałek 7 maja, a termin ich przyjmowania wyznaczono jedynie do piątku 18 maja. Ich realizacja nastąpi pomiędzy 2 lipca, a 1 września br.

MW

 

Komentarze