Wokół nas

Region. Utonięcia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bezpieczeństwo nad wodą

Pierwsze półrocze tego roku było wyjątkowo spokojne, jeśli chodzi o wydarzenia nad wodą. W przeciwieństwie do zeszłego roku liczba utonięć była naprawdę niewielka. Przyczyniła się do tego kiepska pogoda i akcje mające promować bezpieczeństwo nad wodą.

Bardzo bezpiecznie pierwsze półrocze minęło w powiecie kościerskim. Nie zdarzył się ani jeden przypadek utonięcia.  Jest to kontynuacja pewnej dobrej passy, gdyż w zeszłym roku w analogicznym okresie utopiła się jedynie jedna osoba.
Dużo gorzej było w powiecie kartuskim. Tu zdarzyły się aż trzy przypadki utonięć – jest to prawie połowa topielców z całego województwa. W zeszłym roku zdarzyły się jedynie tylko dwie takie sytuacje. Na całym Pomorzu w 2016 było aż 19 utopień.

Przyczyny różnic

Do poprawy statystyk przyczyniła się pogoda, która nie rozpieszczała w tym roku wypoczywających nad wodą. Bardzo pomogła również kampania MSWiA. Ta akcja uczy nie tylko bezpiecznego zachowania na drodze, ale także nad wodą i w górach. Celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju.

KL

Komentarze