Wokół nas

REKORDOWA LICZBA UCZESTNIKÓW

Rekordowa liczba uczestników

W niedzielę 09.07 nad Jeziorem Ostrzyckim odbyły się III Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. Impreza skierowana była do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do  rekordowej frekwencja przyczyniła się słoneczna, letnia pogoda.

Od początku organizatorem mistrzostw jest Klub Sportowy ,,Stolem” i ośrodek wypoczynkowy ,,U Stolema” oraz somoniński GOK.   Jak informują oni do tegorocznych zawodów zgłosiła się rekordowa ilość uczestników – aż 72 osoby. Stanowiły one 31 załóg, które przyjęły bardzo oryginalne nazwy.
Chętni zmagali się w czterech kategoriach  – dorosłych, rodzeństwo, rodziców z dzieckiem.

Upał wygonił nad jezioro

Piękna słoneczna pogoda tego dnia spowodowała, że na plaży należącej do ośrodka pojawiło się mnóstwo wczasowiczów. Wielu z nich wykazało zainteresowanie zawodami, co wykorzystali organizatorzy tworząc at hook kategorię open. Zgłosiły się do niej jeszcze 3 załogi. Na koniec zawodów organizatorzy przygotowali dodatkową niespodziankę. Zaprosili do wyścigu reprezentantów służ, dzięki którym zawody mogły się odbyć oraz przedstawicieli mediów.
O ostatecznym  zwycięstwie  decydował czas w jakim zespół pokonał wyznaczoną trasę. Dla zwycięzców przygotowano puchary i nagrody pieniężne. Sędziowie Marcin Klosa oraz Maciej Maćkowiak dbali o to, by załogi stosowały się do zasad fair play oraz zajmowali się pomiarem czasu.

Podziękowania

-Mam nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili. Szczególnie serdecznie dziękuję służbom zabezpieczającym imprezę – policji, ratownikom oraz straży, a także przedstawicielom mediów, którzy zdecydowali się przybyć na naszą imprezę. Dziękuję również moim współpracownikom, klubowi Stolem i Piotrowi Szyca. Bez nich nie udałoby się tego wszystkiego zorganizować – podsumował współorganizator imprezy Marian Kowalewski, dyrektor somonińskiego GOKu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze